Ուկրաինան և Ռուսաստանը հայտնել են միմյանց հասցրած հարվածների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ իշխանությունները հայտնել են, որ ուկրաինական զինված ուժերն անօդաչու թռչող սարքով (ԱԹՍ) հարված են հասցրել Բելգորոդի մարզի նավթաբազային։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին գրել է Բելգորոդի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովն իր Telegram ալիքում։
«Ուկրաինայի զինված ուժերը կամիկաձե անօդաչուի օգնությամբ հարվածել են Ստարի Օսկոլ քաղաքային շրջանի տարածքում գտնվող նավթաբազային։ Պայթյունի հետևանքով տեղի է ունեցել պահեստարաններից մեկի բռնկում։ Չորս հրշեջ հաշվարկի գործողությունների արդյունքում բռնկման օջախն օպերատիվորեն վերացվել է», - ​գրել է Գլադկովը։
Նահանգապետը նշում է, որ հարվածի հետևանքով տուժածներ չկան։
Իսկ Ռոստովի նահանգապետը հայտնել է, որ ուկրաինական ԱԹՍ-ները հարվածել են Նովոշախտինսկի նավթավերամշակման գործարանին։ Հարվածից տուժածներ չկան, հրդեհը տեղայնացվել է։
Ուկրաինական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ ՌԴ զինված ուժերը գիշերը հարվածել են Խերսոնին, 3 բնակելի շենքում հրդեհ է բռնկվել, այրվել են տնտեսական շինություններ, մեքենաներ։ Տուժել է 3 մարդ։
Իսկ Դոնեցկի մարզի Սելիդովո ավանին ՌԴ ուժերի կողմից հասցված հարվածի հետևանքով, ըստ տեղի իշխանությունների, վիրավորվել է 7 մարդ։

Украина и Россия сообщают о взаимных ударах
Российские власти заявили, что украинский БПЛА атаковал нефтяную базу в Белгородской области. Как передает “Арменпресс”, об этом в своем Telegram-канале написал белгородский губернатор Вячеслав Гладков.
“ВСУ с помощью дрона-камикадзе атаковали нефтебазу на территории Старооскольского городского округа. В результате взрыва произошло возгорание одного из резервуаров. Четырьмя пожарными расчетами очаг возгорания был оперативно ликвидирован”, - написал Гладков.
Губернатор добавил, что жертв в результате удара нет.
Губернатор Ростовской области сообщил, что украинский БПЛА ударил по Новошахтинскому заводу нефтепродуктов. Пострадавших в результате удара нет, пожар локализован.
Украинские СМИ, в свою очередь, сообщают, что российские ВС ночью атаковали Херсон, вспыхнул пожар в 3 жилых домах, сгорели хозяйственные постройки и автомобили. Пострадали 3 человека.
По данным местных властей, в результате атаки российских сил на город Селидово Донецкой области пострадали семь человек.