Ռուսաստանը և Ուկրաինան փոխանակվել են 75 ռազմագերիներով
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է Ուկրաինայի հետ գերիների նոր փոխանակման մասին՝ փետրվարի սկզբից ի վեր առաջին անգամ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ռուսաստանը և Ուկրաինան փոխանակվել են 75 ռազմագերիներով։
Ռուսական գերատեսչությունը հայտնել է, որ փոխանակման միջնորդ է հանդես եկել Արաբական Միացյալ Էմիրությունները։
Նույն օրը Ռուսաստանն ու Ուկրաինան փոխանակվել են նաև զոհվածների մարմինները։ Ինչպես ՌԲԿ-ին հայտնել է Պետդումայի պատգամավոր Շամսաիլ Սարալիևը, Ուկրաինան փոխանցել է զոհված ռուս զինվորականների 45 մարմին:ծ
Ռազմագերիների հարցերով ուկրաինական համակարգող շտաբից հայտնել են, որ Ուկրաինային է վերադարձվել 212 զոհված զինծառայողի մարմին։

Россия и Украина провели обмен пленными по формуле "75 на 75"
Как передает Арменпресс, 31 мая в результате переговорного процесса в РФ возвращены 75 российских военнослужащих, а взамен переданы 75 военнопленных Вооруженных сил Украины.
Отмечается, что "при возвращении российских военнослужащих из плена посредническое участие гуманитарного характера оказали Объединенные Арабские Эмираты".
Кроме того, украинская сторона вернула тела 212 погибших военных из Донецкого, Запорожского, Луганского и Харьковского направлений, а также с оккупированных территорий Украины, сообщили в украинском координационном штабе по вопросам обращения с военнопленными. После установления личностей погибших их тела будут переданы родственникам для захоронения.
Депутат Госдумы Шамсаил Саралиев сообщил РБК, что Россия в рамках обмена с Украиной вернула 45 тел российских военных.