Սա ցույց է տալիս Լուկաշենկոյի կեղծավորությունը․ Տիխանովսկայան քննադատել է Բելառուսի նախագահի այցը ԼՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բելառուսի ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Սվետլանա Տիխանովսկայան կոշտ քննադատել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի այցը Լեռնային Ղարաբաղ։
«Ճակատագրի հեգնանքով, Բելառուսի բռնապետը հերթական անգամ խարխլում է Հայաստանի՝ ՀԱՊԿ-ում իր ֆորմալ դաշնակցի դիրքերը և Ադրբեջանին օգնելու համար մեկնում Ղարաբաղ: Սա ցույց է տալիս ռուսական «ռազմական դաշինքների» թուլությունը և Լուկաշենկոյի կեղծավորությունը։
Հանցավոր ռեժիմն ամեն գնով հոգ է տանում միայն իր գոյատևման մասին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ X-ի միկրոբլոգում գրել է Սվետլանա Տիխանովսկայան։

Это показывает лицемерие Лукашенко: Светлана Тихановская о визите президента Беларуси в Нагорный Карабах
Белорусский оппозиционный политик Светлана Тихановская подвергла резкой критике визит президента Беларуси Александра Лукашенко в Нагорный Карабах.
«Иронично, что белорусский диктатор в очередной раз подрывает позиции Армении, своего формального союзника по ОДКБ, и летит помогать Азербайджану в Карабахе. Это показывает слабость российских «военных союзов» и лицемерие самого Лукашенко. Преступный режим заботится только о собственном выживании, любой ценой», - как сообщает Арменпресс, написала Тихановская в социальной сети Х.