Բլինքենը կիթառ է նվագել և երգել Կիևի բարերից մեկում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը, որը մայիսի 14-ին չհայտարարված այցով մեկնել էր Ուկրաինա, երեկոյան Կիևի բարերից մեկում բեմ է բարձրացել, կիթառ նվագել և երգել Նիլ Յանգի 1989 թվականի հիթերից մեկը՝ «Rockin' in the Free World»-ը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է FoxNews-ը։
Մինչ այդ Բլինքենը հանդիպել էր Ուկրաինայի բարձրաստիճան ղեկավարների հետ, իսկ երկրի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին հավաստիացրել էր, որ առաջիկայում ավելի շատ ամերիկյան ռազմական օգնություն կհասնի Ուկրաինա, որը մեծ ազդեցություն կունենա մարտի դաշտում։ Իր հերթին Զելենսկին Վաշինգտոնից երկու Patriot համակարգ էր խնդրել։

Blinken, guitar in hand, sings ‘Rockin’ in the Free World’ in Kyiv bar
YEREVAN, MAY 15, ARMENPRESS. U.S. Secretary of StateAntony Blinken on Tuesday took the stage at a bar in Ukraine's capital to play guitar and sing Neil Young's 1989 hit "Rockin' in the Free World" with a local band, Fox News reports.
The jam session came after Blinken spent a day meeting with senior officials, civil society figures and university students.Blinken assured Ukrainians on his visit that they are not alone and that billions of dollars in American military aid on its way will make a "real difference" on the battlefield.