Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ հանգստի կգնա այն ժամանակ, երբ ժողովուրդն իրեն այդ մասին ասի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ հանգստի կգնա այն ժամանակ, երբ ժողովուրդն իրեն այդ մասին ասի, իսկ կողքին կլինի մի մարդ, որը չի դավաճանի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ մեջբերելով Լուկաշենկոյի խոսքերը։
«Ես հանգստի կգնամ միայն այն ժամանակ, երբ դուք ինձ ինչ-որ ձևով ասեք՝ վերջ, և երբ մոտակայքում լինի մի մարդ, ով չի դավաճանի, ով առանց վախենալու կգնա ընդդեմ բարիկադների։ Որը ոչ մի բան հաշվի չի առնի՝ նույնիսկ սեփական կյանքը»,- ասել Է Լուկաշենկոն համաբելառուսական ժողովրդական ժողովի նիստում։
Նա ընդգծել է, որ ցանկանում է, որպեսզի իր քաղաքական կյանքի ավարտը լինի արժանի, և որ Բելառուսի իշխանությունները չփչացնեն այն, ինչ իրենք են ստեղծել։

Президент Белоруссии Лукашенко пообещал уйти на покой, когда ему об этом скажет народ
Президент Белоруссии Александр Лукашенко на заседании Всебелорусского народного собрания озвучил условия, на которых он оставит свой пост.
"Я уйду на покой только тогда, когда вы мне в какой-то форме скажете: "Все!" И когда рядом будет человек, который не предаст, который будет идти на баррикады, не боясь. Который не будет считаться ни с чем. Даже с собственной жизнью", — как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, сказал Лукашенко.
Как подчеркнул Лукашенко, он хочет, чтобы финиш его политической жизни был достойным, а власти Белоруссии не угробили то, что сами создали.
Ранее сегодня белорусский лидер сообщил, что будет участвовать в президентских выборах 2025 года, если так решит народ.