Ես և իմ գործընկերները ԵՄ-ում շարունակելու ենք կանգնել ի պաշտպանություն Հայաստանի ժողովրդի․ ԵԽ պատգամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տաուբադելը վստահեցնում է, որ ինքն իր գործընկերների հետ անելու է ամեն բան՝ պաշտպանելու Հայաստանի ժողովրդին, որն այսօր շարունակում է թիրախավորվել Ադրբեջանի կողմից։
Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցին «Արմենպրես»-ին տրամադրած տեսաուղերձում նա մասնավորապես նշում է․
«Այսօր ես ոգեկչում եմ հիշատակը 1,5 մլն անմեղ հայերի, ովքեր վերացան Օսմանյան կայսրությունում իրականացված ցեղասպանության հետևանքով։ Մեր պարտավորությունն է պահպանել հիշատակը նրանց, ովքեր սպանվեցին և վստահեցնել, որ նման սարսափելի հանցագործություն այլևս երբեք չի կրկնվի։ Սա հատկապես կարևոր է հիմա, երբ պատերազմները վերադարձել են եվրոպական մայրցամաք, իսկ Հայաստանը շարունակում է մնալ ադրբեջանական բռնության թիրախում։ Ես և իմ գործընկերները Եվրամիությունում շարունակելու ենք կանգնել ի պաշտպանություն Հայաստանի ժողովրդի, որպեսզի նրանք բարգավաճեն սեփական երկրում և, եթե ցանկանում են, դառնան եվրոպական ընտանիքի անդամ»։

My colleagues and I in the EU will continue to stand by the people of Armenia- MEP Viola von Cramon
YEREVAN, APRIL 24, ARMENPRESS.Member of the European Parliament, Viola von Cramon-Taubadel, has assured that she and her colleagues are committed to doing everything possible to protect the people of Armenia, who continue to be the target of the Azerbaijani violence.
“Today I pay tribute to the memory of the one and a half million innocent Armenian victims who perished through a genocide of the Ottoman Empire. It is our duty to preserve the memory of those who are murdered and to ensure that such a heinous crime will never be repeated. This is especially important now that wars have returned to the European continent and Armenia continues to be the target of Azerbaijani violence.
My colleagues and I in theEUwill continue to stand by the people ofArmeniaso thatthey may prosper in their own land and become members of the European family if they choose so,” the MEP stated in the video message on the 109th anniversary of the Armenian Genocide.