Իտալիայում ամբարտակի պայթյունի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իտալիայի հյուսիսում գտնվող Էմիլիա-Ռոմանիա շրջանում ջրամբարի ամբարտակում պայթյունի հետևանքով զոհվել է երեք մարդ, ևս երեքը վիրավորվել են։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Ranews24» լրատվական հեռուստաալիքը, այդ մասին ասված է Բոլոնիայի պրեֆեկտուրայի հայտարարության մեջ:
Եվս վեց մարդ դեռևս անհետ կորած է համարվում, հայտնել են Բոլոնիայի իշխանությունները:
Սուվիանայի ջրամբարում պայթյունը, ըստ նախնական տվյալների, տեղի է ունեցել գեներատորի վրա, որը միացված է էլեկտրակայանի տուրբինին և կարգավորում է ջրամբարում ջրի մակարդակը։
Ինչպես հեռուստաալիքով հայտնել է հրշեջների ներկայացուցիչը, պայթյունը տեղի է ունեցել կառույցի մինուս իններորդ հարկում՝ ջրի մակարդակից ցածր, փրկարարները փորձում են ներթափանցել ամբարտակի խորքը, որտեղ թանձր ծուխ է։ Ստորին սենյակները լցվել են ջրով:
Տուժածներին օգնելու և անհետ կորածներին որոնելու համար դուրս են թռչել փրկարարական ուղղաթիռները։ Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ դեպքի վայրում են կարաբիներներ և 60 հրշեջներ։

При взрыве на дамбе в Италии погибли три человека
Жертвами взрыва на дамбе водохранилища в области Эмилия-Романья на севере Италии стали три человека, еще трое получили ранения. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил новостной телеканал Rainews24 со ссылкой на заявление префектуры Болоньи.
Еще шесть человек числятся пропавшими без вести, сообщили власти Болоньи.
Взрыв на водохранилище Сувиана, согласно первоначальным данным, произошел на генераторе, подключенном к турбине электростанции, регулирующей уровень воды в хранилище.
Как заявил представитель пожарных в эфире телеканала, взрыв произошел на минус девятом этаже сооружения ниже уровня воды, спасатели пытаются проникнуть вглубь дамбы, где наблюдается сильное задымление. Нижние помещения могут быть затоплены.
На помощь пострадавшим и поиски пропавших вылетели спасательные вертолеты. Ранее сообщалось, что на месте работают карабинеры и около 60 пожарных.