Թաթարստանում ԱԹՍ-ների գրոհի հետևանքով կան վիրավորներ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաթարստանի Ելաբուգա քաղաքի հատուկ տնտեսական գոտու հանրակացարանին անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով տուժել է վեց մարդ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ՏԱՍՍ գործակալությանը հայտնել են օպերատիվ ծառայություններում։
«Ներկայում պարզվել է, որ անօդաչու թռչող սարքի գրոհի հետևանքով տուժել է վեց մարդ», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։ Նա նաև պարզաբանել է, որ հանրակացարանային երեք շենքերում վնասվել է ապակեպատվածքը:
Ինչպես պարզաբանել են Թաթարստանի ղեկավարի մամուլի ծառայությունում, երեք մարդ հոսպիտալացվել է։
Թաթարստանի ղեկավար Ռուստամ Միննիխանովի մամուլի ծառայությունն ավելի վաղ հաղորդել էր, որ անօդաչու թռչող սարքերն առաջին անգամ են գրոհել Թաթարստանի տարածքի ձեռնարկությունները Ելաբուգայում և Նիժնեկամսկում, ձեռնարկությունների տեխնոլոգիական գործընթացը չի խաթարվել։ Տուժածներին անհրաժեշտ օգնություն է ցուցաբերվում։
Ըստ «Ալաբուգա» հատուկ տնտեսական գոտու մամուլի ծառայության՝ հարձակումն իրականցվել է երկու ԱԹՍ-ներով, որոնք հագեցած են ՆԱՏՕ-ի երկրների սարքավորումներով։

В результате атаки беспилотника в Татарстане есть раненые
Шесть человек пострадали в результате удара беспилотника по общежитию особой экономической зоны в Елабуге, Татарстан. Как передает «Арменпресс», об этом ТАСС сообщила пресс-служба ОЭЗ.
«В настоящее время установлено, что в результате атаки беспилотника пострадали шесть человек», - сказал собеседник агентства. Он также пояснил, что в трех зданиях общежития повреждено остекление.
Как пояснили в пресс-службе главы Татарстана, три человека были госпитализированы.
Пресс-служба главы Татарстана Рустама Минниханова ранее сообщала, что беспилотники первые удары нанесли по предприятиям на территории Татарстана в Елабуге и Нижнекамске, технологический процесс предприятий не был нарушен. Пострадавшим оказывается необходимая помощь.
По данным пресс-службы ОЭЗ «Алабуга», атака была осуществлена с помощью двух беспилотных летательных аппаратов, оснащенных оборудованием стран НАТО.