«Կրոկուս»-ի ահաբեկչության վայրում որոնողական գործողությունը երկարաձգել են
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Կրոկուս սիթի հոլ»-ի ահաբեկչության վայրում որոնողական գործողությունը երկարաձգվել է մինչև մարտի 26-ի ժամը 17:00-ը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից, այդ մասին հայտնել է Մոսկվայի մարզի նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովն օպերատիվ շտաբի նիստում։
«Որոնողական գործողության ժամկետը երկարաձգել ենք մինչև հաջորդ օրվա ժամը 17:00-ը»,- ասել է նա:
Մարտի 22-ի երեկոյան, «Պիկնիկ» խմբի համերգի սկսվելուց առաջ «Կրոկուս Սիթի Հոլ» համերգասրահ էին մտել զինված տղամարդիկ և կրակ բացել համերգասրահի այցելուների ու անձնակազմի վրա։ Կրակոցներին հաջորդել էին պայթյուններ ու հրդեհ։ Ըստ վերջին տվյալների՝ զոհվել է 137, վիրավորվել՝ 182 մարդ։
ՌԴ իշխանությունները հայտնել են 11 մարդու ձերբակալության մասին, այդ թվում՝ բոլոր չորս կասկածյալների, որոնք անմիջականորեն մասնակցել են ահաբեկչության իրագործմանը։ Նրանք Տաջիկստանի քաղաքացիներ են։ Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը։

Продлены поисковые действия на месте теракта в «Крокус Сити»
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил губернатор Московской области Андрей Воробьев на заседании оперативного штаба.
«Продлили срок поисковой операции до следующего дня, до 17 часов», - сказал он.
Вечером 22 марта, до начала концерта группы «Пикник», вооруженные люди ворвались в концертный зал «Крокус Сити Холл» и открыли огонь по зрителям и персоналу концертного зала. Стрельба привела к взрывам, возник пожар. По последним данным, погибли 137 человек, 182 получили ранения.
Российские власти заявили об аресте 11 человек, в том числе всех четверых подозреваемых, принимавших непосредственное участие в совершении теракта. Они граждане Таджикистана.
Как ранее сообщал «Арменпресс», ответственность за теракт взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство».