ԱՄՆ նախկին փոխնախագահ Մայք Փենսը նախագահական ընտրություններում չի սատարի Թրամփին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դոնալդ Թրամփի նախագահության տարիներին փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Մայք Փենսը հրաժարվել է աջակցել Թրամփին 2024 թվականի նախագահական ընտրություններում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փենսն այս մասին հայտարարել է Fox News-ին տված հարցազրույցում:
«Սա չպետք է անակնկալ լինի, այս տարի ես չեմ աջակցի Դոնալդ Թրամփին»,- հարցազրույցից նրա խոսքերն է մեջբերել «Ինտերֆաքսը»-ը:
Մայք Փենսի խոսքով ՝ ինքը չափազանց հպարտ է թե իր, թե Թրամփի ՝ իշխանության ղեկին գտնվելու ընթացքում ունեցած ձեռքբերումներով, սակայն այժմ իր և Թրամփի միջև խորը տարաձայնություններ կան:
Ըստ աղբյուրի՝ Փենսը հրաժարվել է ասել, թե ում օգտին է քվեարկելու 2024 թվականի նախագահական ընտրություններում, սակայն նա հասկացրել է, որ դա Բայդենը չի լինելու:

Бывший вице-президент США Майк Пенс не поддержит Трампа на выборах
Майк Пенс, бывший вице-президентом США в период нахождения Дональда Трампа в Белом доме, отказался поддерживать его на президентских выборах 2024 года.
Как передает Арменпресс, об этом сказал Пенс винтервьютелеканалу Fox Newsюю
"Это не должно стать сюрпризом, в этом году я не поддержу Дональда Трампа", - цитирует Пенса Interfax.ru.
По словам Пенса, он чрезвычайно гордится достижениями и своими, и Трампа в период нахождения у власти, однако теперь, по его словам, между ним и Трампом существуют глубокие разногласия.
Согласно источнику, Пенс отказался сообщить, за кого будет голосовать на президентских выборах 2024 года, но четко заявил, что это будет не Байден.