Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհին ավտոմեքենաների բախման հետևանքով կան տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի 16-րդ կմ-ի մոտակայքում մարտի 16-ին ժամը 10։15-ի սահմաններում բախվել են «Opel» (վարորդ՝ Ս. Ս., ծնված 1979 թ.) և «Hyundai» (վարորդ՝ Ն. Թ., ծնված 1978 թ.) մակնիշների ավտոմեքենաները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունից, մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորներ Ս. Ս.-ն (ծնված 1987 թ.), Մ. Ս.-ն (ծնված 2008 թ.) և Ս. Ս.-ն (ծնված 2011 թ.) հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազի բալոնների փականները, «Hyundai» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին դուրս բերել ավտոմեքենայից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։ Տուժածը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության։

ДТП на трассе Спитак-Ереван: есть пострадавшие
16 марта около 10:15 часов на 16-м км автодороги Спитак-Ереван столкнулись автомобили Opel (водитель: С.С., 1979 г.р.) и Hyundai (водитель: Н.Т.).
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, до прибытия спасателей, водитель автомобиля Opel и пассажиры С. С. (1987 г.р.), М. С. (2008 г.р.) и С. С. (2011 г.р.) были госпитализированы в медицинский центр, где врачи оценили состояние здоровья пострадавших как удовлетворительное.
Спасатели отключили автомобили от электричества, закрыли краны газовых баллонов, вытащили водителя Hyundai из машины и доставили его в машину скорой помощи. Пострадавший был госпитализирован в медицинский центр, где врачи оценили его состояние здоровья как средней степени тяжести.