Թրամփը Բայդենին հրավիրել է բանավեճի «ցանկացած ժամանակ, ցանկացած վայրում»
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախագահ Ջո Բայդենին հրավիրել է բանավեճերի 2024 թվականի նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ ասելով, որ պատրաստ է դրանց մասնակցել «ցանկացած ժամանակ, ցանկացած վայրում»: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Fox News-ը։
Թրամփը, որը Հանրապետական կուսակցության կողմից, ամենայն հավանականությամբ, կառաջադրվի որպես 2024 թվականի նախագահական ընտրությունների թեկնածու, նման առաջարկ է արել իր Truth Social սոցիալական ցանցում այն բանից հետո, երբ ՄԱԿ-ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Նիկի Հեյլին՝ նրա վերջին հանրապետական հակառակորդը, դադարեցրեց իր ընտրարշավը:
«Մեր երկրի բարօրության համար կարևոր է, որ ես և Ջո Բայդենը բանավիճենք Ամերիկայի և ամերիկացի ժողովրդի համար այդքան կարևոր հարցերի շուրջ։ Հետևաբար, ես կոչ եմ անում բանավեճեր կազմակերպել ցանկացած ժամանակ, ցանկացած վայրում, ցանկացած տեղում», - գրել է Թրամփը՝ հավելելով, որ անհամբերությամբ սպասում է պատասխանի։
Բայդենի քարոզարշավի պատասխանը չի ուշացել:
«Ես գիտեմ, որ Դոնալդ Թրամփը ծարավ է ուշադրության․․․․ Բայց եթե նա այդքան հուսահատորեն ցանկանում է նախագահ Բայդենին փրայմ թայմում (խմբ․՝ հեռուստատեսության ամենամեծ դիտելիություն ունեցող ժամերին) տեսնել, ապա սպասելու կարիք չկա։ Նա կարող է միանալ տասնյակ միլիոնավոր ամերիկացիներին, որոնք վաղը երեկոյան դիտելու են Երկրի իրավիճակի մասին ելույթը (խմբ․՝ ԱՄՆ նախագահի ամենամյա ուղերձը Կոնգրեսին)», - Fox News Digital-ին ասել է Բայդենի նախընտրական քարոզարշավի հաղորդակցությունների գծով տնօրեն Մայքլ Թայլերը:
ԱՄՆ-ում անցկացված նախնական ընտրությունների արդյունքները վկայում են այն մասին, որ դեմոկրատ Ջո Բայդենը և հանրապետական Դոնալդ Թրամփը կլինեն նոյեմբերին կայանալիք նախագահական ընտրությունների երկու թեկնածուները։ Ըստ սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքների՝ ամերիկացիները չեն ցանկանում տեսնել 77-ամյա Թրամփի և 81-ամյա Բայդենի միջև ևս մեկ ընտրապայքար։ Ըստ Reuters-ի՝ հարցումները վկայում են, որ երկուսն էլ քվեարկողների շրջանում ցածր վարկանիշ ունեն։

YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. Former US President Donald Trump is calling for debates between himself and President Joe Biden ahead of the 2024 general election, saying he is willing to participate “anytime, anywhere, anyplace,” Fox News reports.
Trump,the 2024 GOP frontrunner and presumptive nominee, posted his offer on his Truth Social on Wednesday afternoon - just hours after former South Carolina Gov. Nikki Haley, his last-standing Republican opponent, suspended her campaign.
“It is important, for the Good of our Country, that Joe Biden and I Debate Issues that are so vital to America, and the American People. Therefore, I am calling for Debates, ANYTIME, ANYWHERE, ANYPLACE!” he wrote, adding that he is looking forward to receiving a response․
The Biden campaign fired back, shortly after Trump's invitation.
“I know Donald Trump’s thirsty for attention and struggling to expand his appeal beyond the MAGA base — and that's a conversation we'll have at the appropriate time in this cycle,” Biden campaign communications director Michael Tyler told Fox News Digital. “But if he’s so desperate to see President Biden in prime time, he doesn't have to wait! He can join the tens of millions of Americans who will tune in to watch the State of the Union tomorrow night.”
Based on the primary election results, Biden and Trump are set for a rematch in the general election to be held in November. According to Reuters, another campaign between Trump, 77, and Biden, 81 is one few Americans seem to want. Opinion polls show both Biden and Trump have low approval ratings among voters.