Ֆրանսիան պաշտպանել է ռուսական ակտիվներից շահույթի հարկի ներդրման գաղափարը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիան լիովին աջակցում է ռուսական սառեցված ակտիվներից շահույթի հարկ մտցնելու առաջարկին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այդ մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը։
«Ինչ վերաբերում է սառեցված ռուսական ակտիվներին, Ֆրանսիայի դիրքորոշումը պարզ է. մենք լիովին աջակցում ենք հայտնաբերված ակտիվներից շահույթի հարկ մտցնելու առաջարկին», - ասել է Ֆրանսիայի նախագահը Չեխիայի Հանրապետության ղեկավարի հետ համատեղ ասուլիսում։
Նշվում է, որ ռուսական սառեցված ակտիվներից շահույթի հարկ մտցնելու առաջարկի դեպքում շահույթի գումարը կկազմի տարեկան 3-5 միլիարդ եվրո։

Франция поддержала идею ввести налог на прибыль от российских активов
Франция полностью поддерживает предложение ввести налог на прибыль от замороженных российских активов, что составит 3-5 миллиарда евро в год. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявил президент Франции Эммануэль Макрон.
"В том, что касается замороженных российских активов, позиция Франции проста: мы полностью поддерживаем предложение ввести налог на прибыль от выявленных активов, что составит от 3 до 5 миллиардов в год", - заявил Макрон на совместной пресс-конференции с президентом Чехии, отвечая на вопрос, поддерживает ли Франция идею использовать замороженные российские активы, даже частично, на финансирование Украины.