Հունաստանի պաշտպանության նախարարը ժամանել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրավերով Հայաստան է ժամանել Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի գլխավորած պատվիրակությունը։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Իմ հրավերով մարտի 4-ին պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի գլխավորած պատվիրակությունը»,- գրել է Պապիկյանը:
Ավելի վաղ Հունաստանի պաշտպանության նախարարի՝ Հայաստան կատարելիք այցի վերաբերյալ հայտնել էր Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունը։ Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը հաղորդագրություն էր տարածել՝ հայտնելով, որ դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ։ Հանդիպման ժամանակ Տիգրան Մկրտչյանն ընդգծել է, Հունաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնական այցը Հայաստան նոր լիցք կհաղորդի ռազմական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանը։