Թրամփն իր կալվածքում հաջորդ շաբաթ կհյուրընկալի Հունգարիայի վարչապետ Օրբանին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաջորդ շաբաթ Ֆլորիդայում գտնվող Մար-ա-Լագոյի իր կալվածքում կհյուրընկալի Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրին։
Սպասվում է, որ հանդիպումը կկայանա մարտի 8-ին։ Ինչպես նշում է Bloomberg-ը, նման քայլը կարող է մեծացնել ԱՄՆ դաշնակիցների մտահոգությունները՝ կապված ԱՄՆ նախկին առաջնորդի՝ իշխանության վերադառնալու հեռանկարի հետ։
Փետրվարի 24-ին Թրամփը հանդիպել է Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյի հետ Վաշինգտոնում Պահպանողական քաղաքական գործողությունների համաժողովում նրա ելույթից առաջ։

Trump plans to meet with Hungary’s Orban at Mar-a-Lago next week: Bloomberg
YEREVAN, FEBRUARY 29, ARMENPRESS. Former US president Donald Trumpplans to host Hungarian Prime MinisterViktor Orbanat his Mar-a-Lago resort in Florida next week, a move that’s likely to fuel anxiety among US allies about the prospect of the former president returning to power, Bloomberg reports.
The meeting is expected to take place March 8, according to a person familiar with the plans who spoke on condition of anonymity.
The Hungarian leader has long been revered by the American right over his strident opposition to immigration and rights for LGBTQ+ people as well as his attacks on liberals and news organizations, Bloomberg adds.