Ադրբեջանին տրամադրված ականապատ դաշտերի նոր տեղեկամատյանները Հայաստանը տվել է նաև որոշ միջազգային գործընկերների. ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԳՆ ԼՂ նախկին պաշտոնյաների շրջանում հարցումների միջոցով ստացված՝ ականապատ դաշտերի նոր տեղեկամատյանները, առաջնորդվելով հումանիտար խնդիրները կարգավորելու ձգտումով, որպես վստահության ձևավորման միջոց, փոխանցվել են ադրբեջանական կողմին հունվարի 26-ին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Հանրային հեռուստաընկերության կայքում տեղ գտած հրապարակման մեջ։
«Հաշվի առնելով թեմայի՝ Ադրբեջանի կողմից անհարկի շահարկումները՝ ՀՀ-ն այդ տեղեկամատյանները տրամադրել է նաև որոշ միջազգային գործընկերների, որոնք ևս, ըստ անհրաժեշտության, կարող են ներգրավվել դրանց ճշգրտության հավաստման գործընթացին»,- հայտնել են ԱԳՆ-ից։

Armenia's minefield maps, transferred to Azerbaijan, provided to some international partners - Foreign Ministry
YEREVAN, FEBRUARY 12, ARMENPRESS. The minefield maps obtained through surveys among former officials of Nagorno-Karabakh, were handed over to the Azerbaijani side on January 26, aiming to address humanitarian issues and as a way of building trust, according to the publication on the Armenian Public TV.
"Considering the unnecessary speculations on the subject by Azerbaijan, the Republic of Armenia has also provided these maps to certain international partners, who, if necessary, can also be involved in the process of verifying their accuracy," stated the Foreign Ministry.