Ռուսաստանի ՊՆ-ն հայտնել է, որ Բելգորոդի մարզում խոցել է ուկրաինական ԱԹՍ-ներ և հրթիռներ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է Բելգորոդի մարզի երկնքում Ուկրաինայի կողմից արձակված անօդաչու թռչող սարքեր և հրթիռներ ոչնչացնելու մասին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հաղորդագրություններից մեկում ՌԴ ՊՆ-ն նշում է Բելգորոդի մարզում 7 հրթիռ և ինքնաթիռային տիպի 4 ԱԹՍ ոչնչացնելու մասին։ Ըստ գերատեսչության՝ Կիևը հարվածներն իրականացրել է հունվարի 17-ի գիշերը՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 02։40-ի սահմաններում։
Այնուհետև գերատեսչությունը ևս մեկ հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, որ հունվարի 17-ի առավոտյան ուկրաինական կողմը Ռուսաստանի Դաշնության օբյեկտների ուղղությամբ հերթական հարձակման փորձն է իրականացրել։
«ՀՕՊ հերթապահ համակարգերի կողմից Բելգորոդի շրջանի երկնքում խոցվել են 4 հրթիռ և ուկրաինական երկու անօդաչու թռչող սարք», - գրված է հաղորդագրությունում։

Минобороны России сообщило о сбитых в Белгородской области украинских БПЛА и ракетах
Министерство обороны России сообщило об уничтожении БПЛА и ракет, запущенных Украиной в направлении Белгородской области.
Как передает «Арменпресс», в одном из сообщений Минобороны РФ говорится об уничтожении 7 ракет и 4 БПЛА авиационного типа. По данным ведомства, Киев нанес удары в ночь на 17 января около 02:40 по московскому времени.
Затем ведомство распространило еще одно сообщение, в котором говорилось, что утром 17 января украинская сторона предприняла очередную попытку атаки на объекты Российской Федерации.
«Дежурными средствами ПВО были уничтожены четыре реактивных снаряда и два украинских беспилотных летательных аппарата перехвачены надтерриторией Белгородской области», - говорится в сообщении.