Շղթայական ՃՏՊ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին. բախվել է 17 ավտոմեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 12-ին, ժամը 21:35-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 43-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել շղթայական ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից՝ պարզվել է, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 43-րդ կմ-ին բախվել է 17 ավտոմեքենա։ Տուժածներ Դ․ Պ․-ն (ծնված 1994 թ․), Ն․ Ա․-ն (ծնված 1999 թ․), Օ․ Ս․-ն (ծնված 1959 թ․), Բ․ Ս․-ն (ծնված 1960 թ․), Ս․ Ա․-ն (ծնված 1965 թ․), Է․ Թ․-ն (ծնված 1998 թ․), Գ․ Մ․-ն (ծնված 2018 թ․) և Մ․ Մ․-ն (ծնված 1996 թ․) տեղափոխվել են բժշկական կենտրոններ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Մինչև հունվարի 13-ը, ժամը 03։00-ն փրկարարները Ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցների հետ վթարված ավտոմեքենաները դուրս են բերել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից։

Цепная авария на трассе Ереван-Севан — столкнулись 17 автомобилей
12 января в 21:35 в центр кризисного управления Котайкского областного спасательного управления поступила информация о том, что на 43-м км автодороги Ереван-Севан произошло цепное ДТП, нужна помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда, оперативная группа испасательный отряд для проведения специальных работ Спасательной службы МВД РА.
Установлено, что на 43-м км автодороги Ереван-Севан столкнулись 17 автомобилей. Потерпевшие Д. П. (1994 г/р), Н. А. (1999 г/р), О. С. (1959 г/р), Б. С. (1960 г/р), С. А. (1965 г/р), Э. Т. (1998 г/р), Г. М. (2018 г/р) и М. М. (1996 г/р) были перевезены в медицинские центры, где врачи оценили состояние их здоровья как удовлетворительное.
До 03:00 часов 13 января спасатели, совместно с сотрудниками Патрульной полиции, вывезли разбившиеся автомобили с проезжей части.