ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կմասնակցի Դավոսի համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը կմասնակցի Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի մամուլի ծառայությունը։
«Հունվարի 15-ին, 16-ին և 17-ին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը կմասնակցի Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի տարեկան նիստին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ դաշինքի գլխավոր քարտուղարը ներկա կլինի լիագումար նիստին։ «Միջոցառման շրջանակներում նա երկկողմ հանդիպումներ կունենա միջազգային այլ առաջնորդների հետ»,- հավելել են մամուլի ծառայությունում։

Генеральный секретарь НАТО примет участие в Давосском форуме
Генсек НАТО Йенс Столтенберг примет участие во Всемирном экономическом форуме в Давосе. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщила пресс-служба Североатлантического альянса.
"15, 16 и 17 января генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг будет участвовать в ежегодном заседании Всемирного экономического форума в Давосе, Швейцария", - говорится в заявлении.
В нем уточняется, что генсек альянса будет присутствовать на пленарном заседании. "В рамках мероприятия он проведет двусторонние встречи с другими международными лидерами", - добавили в пресс-службе.