Մարին Լը Պենը կկանգնի դատարանի առաջ՝ կեղծ աշխատատեղերի գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի «Ազգային միություն» կուսակցության առաջնորդ Մարին Լը Պենը և « կուսակցության ևս 26 անդամներ կկանգնեն դատարանի առջև՝ Լը Պենի կուսակցության եվրոպացի պատգամավորների օգնականների համար ենթադրյալ կեղծ աշխատատեղեր ստեղծելու գործով։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այդ մասին հայտնել է Փարիզի դատախազությունը։
Երկու դատավորներ դատախազության պահանջով որոշել են դատել «Ազգային միություն» կուսակցությունից 27 հոգու։ Կուսակցությունը, սակայն, հայտարարել է, որ ոչ մի իրավախախտում չի կատարել։
«Մենք պաշտոնապես մերժում ենք մեր Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին և պատգամավորների օգնականներին առաջադրված մեղադրանքները», - ասել են կուսակցությունից՝ մատնանշելով, որ լսումները թույլ կտան ներկայացնել իրենց ապացույցներն ու փաստարկները։
Հետաքննությանը ներգրավված է 27 մարդ, այդ թվում՝ Մարին Լը Պենը և նրա հայրը՝ վերանվանված «Ազգային ճակատ» կուսակցության հիմնադիր Ժան Մարի Լը Պենը։ Դատախազությունը պահանջում է, որ հիմնական մեղադրյալները դատվեն Փարիզի ուղղիչ դատարանում՝ 2004-2016 թվականներին Եվրամիության պետական ​​միջոցների չարաշահման մեղադրանքով:

YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. Marine Le Pen and 26 other members of the National Rally Party will appear before a correctional tribunal in the case of creating allegedly fictitious jobs for assistants to European deputies from Le Pen’s party.
Two judges, at the request of the prosecutor’s office, decided on Friday to try 27 people from the National Rally party. The Paris prosecutor’s office reported this to the TV channel. The party, however, stated that “no offenses were committed,” ⠀ Political Lore reports, citing BFMTV.
According to the source ,the investigation involves 27 people, including Marine Le Pen and her father, the founder of the renamed National Front party Jean-Marie Le Pen – former European deputies and their assistants.
⠀
Prosecutors are demanding that the main defendants be tried in a Paris correctional court on charges of “misuse of public funds” of the European Union between 2004 and 2016.