Մարին Լը Պենը կկանգնի դատարանի առաջ՝ կեղծ աշխատատեղերի գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի «Ազգային միություն» կուսակցության առաջնորդ Մարին Լը Պենը և « կուսակցության ևս 26 անդամներ կկանգնեն դատարանի առջև՝ Լը Պենի կուսակցության եվրոպացի պատգամավորների օգնականների համար ենթադրյալ կեղծ աշխատատեղեր ստեղծելու գործով։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այդ մասին հայտնել է Փարիզի դատախազությունը։
Երկու դատավորներ դատախազության պահանջով որոշել են դատել «Ազգային միություն» կուսակցությունից 27 հոգու։ Կուսակցությունը, սակայն, հայտարարել է, որ ոչ մի իրավախախտում չի կատարել։
«Մենք պաշտոնապես մերժում ենք մեր Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին և պատգամավորների օգնականներին առաջադրված մեղադրանքները», - ասել են կուսակցությունից՝ մատնանշելով, որ լսումները թույլ կտան ներկայացնել իրենց ապացույցներն ու փաստարկները։
Հետաքննությանը ներգրավված է 27 մարդ, այդ թվում՝ Մարին Լը Պենը և նրա հայրը՝ վերանվանված «Ազգային ճակատ» կուսակցության հիմնադիր Ժան Մարի Լը Պենը։ Դատախազությունը պահանջում է, որ հիմնական մեղադրյալները դատվեն Փարիզի ուղղիչ դատարանում՝ 2004-2016 թվականներին Եվրամիության պետական ​​միջոցների չարաշահման մեղադրանքով:

Марин Ле Пен предстанет перед судом по делу о фиктивных рабочих местах
Лидер партии "Национальное объединение"Марин Ле Пен и еще 26 членов партии предстанут перед коррекционным трибуналом по делу о создании якобы фиктивных рабочих мест для ассистентов евродепутатов от партии Ле Пен.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает прокуратураПарижа.
Двое судей по требованию прокуратуры в пятницу приняли решение судить 27 человек из партии "Национальное объединение". В партии однако заявили, что "никаких правонарушений совершено не было".
"Мы официально отвергаем обвинения, выдвинутые против наших евродепутатов и парламентских ассистентов", - сообщили телеканалу в партии, указав на то, что слушание позволит им выдвинуть свои доказательства и аргументы.
Фигурантами расследования являются 27 человек, включая Марин Ле Пен и ее отца, основателя переименованной партии "Национальный Фронт" Жана-Мари Ле Пена - бывшие евродепутаты и их ассисиенты.Прокуратура требует, чтобы главных обвиняемых судили в коррекционном суде Парижа по обвинениям в "нецелевом использовании общественных средств" Евросоюза в 2004-2016 годах.