Երևանի քաղաքապետարանն ու Եվրոպական ներդրումային բանկը համատեղ նոր ծրագրեր կիրականացնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանի քաղաքապետարանը Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ տարբեր ծրագրեր է իրականացնում քաղաքային տնտեսության մի շարք ոլորտներում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ Տիգրան Ավինյանը երկու կառույցների համագործակցության ընդլայնման հետ կապված հարցեր է քննարկել բանկի ընդլայնման և հարևանության վարչության տնօրեն Լիոնել Ռապայիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ:
Եվրոպական ներդրումային բանկի աջակցությամբ՝ Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրի շրջանակում, մայրաքաղաքում իրականացվում են մանկապարտեզների հիմնանորոգման աշխատանքներ, պոլիկլինիկաները ևս ընդգրկվել են ծրագրում: Երևանի կոշտ թափոնների կառավարման ծրագրի շրջանակում էլ նախատեսվում է Նուբարաշենի աղբավայրին հարակից տարածքում կառուցել նոր աղբավայր:
Կարևորելով գործակցության ընդլայնումը՝ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է մայրաքաղաքում նախաձեռնված ու դիտարկվող այն նախագծերը, որոնք լուրջ դերակատարում կունենան բնակիչների կյանքի որակի բարձրացման վրա և կարող են հետաքրքրել բանկին:
Եվրոպական ներդրումային բանկի ընդլայնման և հարևանության վարչության տնօրեն Լիոնել Ռապային իր հերթին նշել է, որ Երևան քաղաքը կարևոր գործընկեր է բանկի համար և համոզմունք հայտնել, որ համատեղ ծրագրերը կկրեն շարունակական բնույթ:

Мэрия Еревана и Европейский инвестиционный банк запустят новые совместные программы
Мэрия Еревана обсуждает с Европейским инвестиционным банком различные проекты сотрудничества в ряде областей экономики города.
Как передает «Арменпресс», Тигран Авинян на встрече с делегацией, возглавляемой директором Департамента расширения и восточного соседства банка Лионелом Рапаем, обсудил вопросы расширения сотрудничества между двумя структурами.
При содействии Европейского инвестиционного банка в рамках программы энергоэффективности Еревана в столице капитально ремонтируются детские сады, в программу включены и поликлиники. В рамках программы управления твердыми отходами планируется построить новый мусорный полигон на территории, прилегающей к мусорному полигону Нубарашена.
Мэр Еревана Тигран Авинян представил инициированные и рассматриваемые в столице проекты, которые сыграют серьезную роль в улучшении качества жизни жителей и могут заинтересовать банк.
Директор департамента расширения и восточного соседства Европейского инвестиционного банка Лионель Рапай, в свою очередь, отметил, что город Ереван является важным партнером для банка, и выразил уверенность, что совместные проекты будут иметь продолжающийся характер.