Լուկաշենկոն հրամանագրեր է ստորագրել Բելառուսում խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման ժամկետների վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հրամանագրեր է ստորագրել 2024 թվականի փետրվարի 25-ին երկրի խորհրդարանի ստորին պալատի, 2024 թվականի ապրիլի 4-ին վերին պալատի ընտրություններ նշանակելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին նոյեմբերի 20-ին հաղորդել է պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։
«Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նոյեմբերի 20-ին ստորագրել է «Պատգամավորների ընտրություններ նշանակելու մասին» և «Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի խորհրդի ընտրություններ նշանակելու մասին» հրամանագրերը»,-հայտնում է պետության ղեկավարի կայքը։

YEREVAN, NOVEMBER 20, ARMENPRESS.On 20 November, Belarusian President Aleksandr Lukashenko signed decrees "On setting the date for the elections of deputies" and "On setting the date for the elections to the Council of the Republic of the National Assembly of the Republic of Belarus", BelTA said.
According to the source, these documents, in accordance with the Constitution, call the elections to the House of Representatives of the National Assembly of the eighth convocation and local Councils of Deputies of the 29th convocation on the single voting day - 25 February 2024, and to the Council of the Republic of the National Assembly of the eighth convocation - on 4 April 2024.