Գազայի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է բուժաշխատողների շրջանում առնվազն 195 զոհի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գազայի առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ առնվազն 195 բուժաշխատող է զոհվել իսրայելական հարվածների հետևանքով:
Նախարարությունից հայտնել են, որ Իսրայելի հարվածների հետևանքով ոչնչացվել է նաև շտապօգնության 51 մեքենա:
Առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչը հայտարարել է նաև Ար-Ռանտիսի և Ալ-Նասր մասնագիտացված մանկական հիվանդանոցներում բոլոր բժշկական ծառայությունների դադարեցման մասին։
Ավելի վաղ Պաղեստինի առողջապահության նախարար Մայ ալ Քեյլան հայտնել էր, որ իսրայելական հարվածների արդյունքում զոհված բուժաշխատողների թիվը հասել է 150-ի։
Հոկտեմբերի 7-ին ՀԱՄԱՍ-ի հարձակման հետևանքով Իսրայելում1400մարդ սպանվել է, շուրջ 240 մարդ՝ գերեվարվել։ Գազայի հատվածում Իսրայելի հարվածներից զոհերի թիվը գերազանցել է 10 500-ընրանց 40 %-ը երեխաներ են։

Минздрав Газы заявил об увеличении числа погибших медработников до 195
По меньшей мере 195 медицинских работников погибли в результате израильских ударов по сектору Газа. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявил представитель минздрава в анклаве Ашраф аль-Кудра.
Ранее министр здравоохранения Палестины Май аль-Кейла сообщала, что число медицинских работников, погибших в результате израильских ударов, достигло 150.
"Израильский оккупант усилил удары по медицинскому персоналу, что привело к гибели 195 медицинских работников и уничтожению 51 машины скорой помощи", - говорится в заявлении, которое приводит Telegram-канал минздрава.
Представитель минздрава также сообщил о прекращении всех медицинских услуг в специализированных детских больницах Ар-Рантиси и Аль-Наср.