Թաիլանդը Իսրայելից տարհանել է իր 7 հազար 415 քաղաքացու
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաիլանդը մինչ այժմ Իսրայելից տարհանել է իր 7 հազար 415 քաղաքացու: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին հոկտեմբերի 30-ին հայտնել է երկրի Աշխատանքի նախարարությունը, որն Արտաքին գործերի նախարարության հետ պատասխանատու է տարհանման թռիչքների կազմակերպման համար։
«Երկուշաբթի օրը՝ հոկտեմբերի 30-ին, տարհանվածների հերթական խումբը՝ ընդհանուր 810 մարդ, չորս հատուկ չվերթով վերադարձել է Թաիլանդ: Տարհանվածների ընդհանուր թիվը հոկտեմբերի 30-ի դրությամբ 7 հազար 415 է»,- ասվում է նախարարության կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։

Таиланд эвакуировал из Израиля 7,4 тысячи своих граждан
Таиланд к настоящему моменту эвакуировал из Израиля 7415 своих граждан. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщает в понедельник министерство труда страны, которое вместе с МИД отвечает за организацию эвакуационных авиарейсов.
"В понедельник, 30 октября, четырьмя специальными авиарейсами в Таиланд вернулась очередная группа эвакуированных, в общей сложности 810 человек. Таким образом, общее число эвакуированных на 30 октября составляет 7415 человек", - говорится в информационном сообщении, опубликованном на сайте министерства.