2024 թվականի մայիսից կիրականացվի Բեռլին-Երևան ուղիղ չվերթ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բեռլինից Երևան և հակառակ ուղղությամբ կիրականացվի ուղիղ չվերթ, այն կմեկնարկի 2024 թվականի մայիսի վերջից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Բեռլինի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, պրոֆ. դոկտ. Մարտին Պեցոլդի և Միքայել Մինասյանի (Եվրոպացի և հայ մասնագետների ասոցիացիա) հետ միասին ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում բազմաթիվ քննարկումներ է ունեցել Eurowings-ի հետ և աշխատանք տարել, որպեսզի այս թռիչքային ուղին ներառվի ամառային չվերթների ցանկում:
Ուրախ ենք հայտնել, որ քննարկումների արդյունքը դրական է: Սա հնարավորություն կտա Հայաստանին կրկին ավելի տեսանելի դառնալ Բեռլինի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համար, իսկ ուղիղ չվերթն, անշուշտ, կամրապնդի տնտեսական և սոցիալական կապերը»,- նշված է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության հաղորդագրության մեջ։
Թռիչքներ արդեն կարելի է ամրագրել 2024թ. մայիսի 31-ի և ավելի ուշ ամսաթվի համար հետևյալ հղումով՝ https://www.eurowings.com/de.html։

YEREVAN, OCTOBER 28, ARMENPRESS.Eurowings will launch Yerevan-Berlin roundtrip flights in May 2024, the Armenian Embassy in Germany has announced.
The embassy's discussions with Eurowings were conducted together with Berlin legislator Martin Petzold and European and Armenian Professionals Association official Mikayel Minasyan, the Armenian Embassy said in a statement.
''Over the past few months, the Armenian Embassy in Germany, together with Member of the Berlin House of Representatives, Prof. Dr. Martin Petzold and European and Armenian Professionals Association official Mikayel Minasyan has had many discussions with Eurowings , aimed at including this route in the summer flight schedule.''
Flights can already be booked for May 31, 2024 at the following link: https://www.eurowings.com/de.html։