2024 թվականի մայիսից կիրականացվի Բեռլին-Երևան ուղիղ չվերթ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բեռլինից Երևան և հակառակ ուղղությամբ կիրականացվի ուղիղ չվերթ, այն կմեկնարկի 2024 թվականի մայիսի վերջից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Բեռլինի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, պրոֆ. դոկտ. Մարտին Պեցոլդի և Միքայել Մինասյանի (Եվրոպացի և հայ մասնագետների ասոցիացիա) հետ միասին ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում բազմաթիվ քննարկումներ է ունեցել Eurowings-ի հետ և աշխատանք տարել, որպեսզի այս թռիչքային ուղին ներառվի ամառային չվերթների ցանկում:
Ուրախ ենք հայտնել, որ քննարկումների արդյունքը դրական է: Սա հնարավորություն կտա Հայաստանին կրկին ավելի տեսանելի դառնալ Բեռլինի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համար, իսկ ուղիղ չվերթն, անշուշտ, կամրապնդի տնտեսական և սոցիալական կապերը»,- նշված է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության հաղորդագրության մեջ։
Թռիչքներ արդեն կարելի է ամրագրել 2024թ. մայիսի 31-ի և ավելի ուշ ամսաթվի համար հետևյալ հղումով՝ https://www.eurowings.com/de.html։

С мая-2024 будет осуществляться прямой рейс Берлин-Ереван
Как передает Арменпресс,, об этом сообщили в посольстве РА в Германии. «Совместно с членом Берлинской палаты представителей, профессором, доктором Мартином Петцольдом и Микаэлом Минасяном (Ассоциация европейских и армянских профессионалов) посольство РА в ФРГ в течение последних нескольких месяцев провело ряд переговоров с Eurowings и работало над включением этого маршрута в список летних рейсов. Мы рады сообщить, что итоги обсуждений оказались положительными. Это позволит Армении снова стать более заметной для Берлина и ФРГ, а прямой рейс, безусловно, укрепит экономические и социальные связи»,-говорится в сообщении посольства Армении в ФРГ.
Авиабилеты уже можно забронировать на 31 мая 2024 года и позже по следующей ссылке: https://www.eurowings.com/de.html.