ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստի արդյունքներով ավելի քան 20 փաստաթուղթ է ստորագրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հոկտեմբերի 26-ին Բիշքեկում Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստի արդյունքներով ստորագրվել է 22 փաստաթուղթ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնել է Ղրղզստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Աղբյուրի տեղեկատվությամբ՝ հանդիպման արդյունքներով փաստաթղթեր են ստորագրվել ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստի անցկացման, 2025 թվականին Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակ 80-ամյակի նախապատրաստման և տոնակատարության, հանքարդյունաբերության և մետալուրգիական արդյունաբերության իրադարձությունների, գեոդեզիայի, քարտեզագրության, տարածական տվյալների բնագավառում ԱՊՀ անդամ երկրների համագործակցության, վերականգնողական ծրագրերի և ուրանի հանքարդյունաբերությունից տուժած տարածքների վերականգնման վերաբերյալ։ Այդ թվում կան նաև փաստաթղթեր 2024 թվականին կամավորական շարժման տարվա անցկացման գործողությունների ծրագրի և ԱՊՀ առաջնության մասին։

По итогам Совета глав правительств СНГ подписано более 20 документов
Двадцать два документа подписаны по итогам Совета глав правительств СНГ, состоявшегося 26 октября в Бишкеке. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщили в пресс-службе правительства Киргизии.
По информации пресс-службы, по итогам заседания подписаны документы о проведении очередного заседания Совета глав правительств СНГ, о плане мероприятий по подготовке и празднованию в 2025 году в странах СНГ 80-летия победы в Великой Отечественной войне, о единой юбилейной медали к 80-й годовщине, о мероприятиях в горно-металлургической отрасли, о сотрудничестве государств - участников СНГ в сфере геодезии, картографии, пространственных данных, о программе по рекультивации территорий, подвергшихся воздействию уранодобывающих производств. Среди них также есть документы о плане мероприятий по проведению в 2024 году года волонтерского движения и о чемпионате СНГ.