Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային: ԱԺ խոսնակը շնորհավորել է դեսպանին առաքելության ստանձնման առթիվ` մաղթելով հաջող գործունեություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱԺ լրատվական ծառայությունից, հանդիպմանը քննարկվել է երկկողմ օրակարգն առաջ մղելու հարցում խորհրդարանական դիվանագիտության դերը: Մտքեր են փոխանակվել երկու խորհրդարանների միջև հետագա համագործակցության ուղենշային դրույթներ մշակելու շուրջ: Այս համատեքստում քննարկվել է միջխորհրդարանական խմբերի գործունեության կարևորությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ԱՄԷ-ի հավասարակշիռ արտաքին քաղաքականությունը տարածաշրջանային և միջազգային մակարդակներում:

Ален Симонян принял чрезвычайного и полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в Армении
23 октября председатель НС РА Ален Симонян принял чрезвычайного и полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в Армении Нариман Мохаммед Шариф Аль Муллу. Спикер НС поздравил посла с вступлением в должность, пожелав ей успешной деятельности.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе НС, на встрече обсуждалась роль парламентской дипломатии в продвижении двусторонней повестки. Состоялся обмен мыслями о разработке направлений дальнейшего сотрудничества между парламентами двух стран. Обсуждалась важность деятельности межпарламентских групп.
Спикер НС РА высоко оценил сбалансированную внешнюю политику ОАЭ на региональном и на международном уровнях.