Digital Turbine-ը Google Cloud-ի և SADA-ի հետ կզարգացնի նորարարության աճը. Հայաստանի թիմը ներգրավված է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոբայլ գովազդի, մոնետիզացիայի առաջատար Digital Turbine-ը, Google Cloud-ը և Բիզնեսի ու տեխնոլոգիական խորհրդատու SADA-ն օրերս հայտարարեցին համագործակցության երկարաձգման ու ընդլայնման մասին: Գործարքին անդրադարձել է Yahoo Finance-ը՝ մասնավորեցնելով, որ գործակցությունն առնչվում է Google Cloud-ում ռազմավարական ծառայություններին և լուծումներին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում SADA Armenia-ի Գործառնական տնօրեն Սյուզաննա Ազոյանը նշեց՝ պայմանագրի շրջանակում SADA-ն և Digital Turbine-ը համատեղ ջանքերով կզարգացնեն մոբայլ գովազդի և մոնետիզացիայի հարթակի նորարարությունների տեմպերն ու աճը: Ընկերությունները կհամագործակցեն մի քանի ուղղություններով՝ օգտագործելով Google Cloud-ի նոր ձեռքբերումները տվյալների, արհեստական բանականության և մեքենայական ուսուցման ոլորտներում։ Համագործակցությունն ուղղված կլինի նաև հարթակի գործառույթների պարզեցմանը և գործընթացների օպտիմիզացիային:
«SADA-ն հպարտ է Digital Turbine-ի ամպային վերափոխման ընթացքում նրա վստահելի խորհրդատուն և գործընկերը լինելու համար։ Մենք համատեղ աշխատել ենք ընկերության թիմերի հետ՝ օգնելու նրանց հասցնել բիզնեսը հաջորդ մակարդակին և գերազանցել ընկերության նպատակները»,- նշեց SADA-ի գլխավոր տեխնիկական տնօրեն Մայլս Ուորդը:
Digital Turbine-ի հետ աշխատանքում ընդգրկված են նաև SADA Armenia-ի ինժեներները, որոնք բոլորը Google Cloud սերտիֆիկացված մասնագետներ են: Ընդհանուր առմամբ, SADA-ում աշխատում են Google Cloud-ի Fellow սերտիֆիկացումն անցած 8 ինժեներներ: Google Cloud Fellow սերտիֆիկատը տրվում է միայն խորը տեխնիկական փորձ ունեցող անհատներին, որոնք կարող են բիզնեսի պահանջները վերածել տեխնիկական լուծումների՝ օգտագործելով Anthos-ը և Google Cloud-ը:
«Մենք շարունակում ենք ակտիվ գործունեություն ծավալել որպես համաշխարհային մատակարարման կենտրոն՝ հաճախորդների աջակցման ծառայություններ մատուցելով աշխարհով մեկ գործող ընկերություններին, որոնք օգտվում են Google Cloud-ից»,- նշեց Սյուզաննա Ազոյանը՝ հավելելով, որ Հայաստանի ինժեներական թիմն ուրախ է համագործակցել Digital Turbine-ի հետ։
«Google Cloud-ը և SADA-ն բջջային էկոհամակարգը նոր տեխնոլոգիաներով զարգացնելու մեր ընթացիկ նպատակի կարևոր գործընկերներն են: Ես վստահ եմ, որ մեր համագործակցությունը կօգնի զարգացնել կարողությունները, որոնցով Android հավելվածներ մշակողներն ավելի շատ հաճախորդներ կունենան և կշարունակեն աճը»,- ասաց Digital Turbine-ի գլխավոր տեխնոլոգիական տնօրեն Սենթիլ Կումարանը:
SADA-ն հիմնադրվել է հայազգի Անի և Հովիգ Սաֆոյանների կողմից 2000 թվականին, իսկ 2021թ. ընկերությունը գլոբալ մատակարարման գրասենյակ է բացել Երևանում, որը սպասարկում է SADA-ի համաշխարհային հաճախորդներին։
SADA-ի փորձագետները մասնագիտացած են հենց բիզնեսին և տվյալ ոլորտին հատուկ լուծումներ առաջարկելու հարցում՝ անկախ նրանից, թե տվյալ ընկերությունն ամպային միգրացիայի որ փուլում է:
Տարածաշրջանի բիզնեսներին հարմար է SADA Armenia-ի միջոցով տեղափոխվել ամպային տիրույթ և օգտվել Google Cloud-ի բոլոր առավելություններից՝ հավելվածների մշակման, արտադրողականության ու համատեղ աշխատանքն արագացնելու համար, ինչպես նաև օգտագործել տվյալները՝ բիզնեսի մրցակցային առավելությունները բարելավելու նպատակով:

YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS. Digital Turbine, Google Cloud, and SADA announced that they have expanded and extended their partnership for strategic services and solutions on Google Cloud. Another step in the multi-year partnership, the renewal will accelerate Digital Turbine's pace of innovation and scale even further, a press release published on Yahoo Finance says.
Under the renewed contract, the parties will continue to collaborate on several key initiatives that will include leveraging Google Cloud's advancements in Data, AI, and ML to further elevate Digital Turbine's capabilities and modernize the company’s existing platforms, reduce operational complexity, and optimize processes.
The SADA Armenia team of Google Cloud-certified experts was also involved in the work with Digital Turbine. Overall, SADA employs eight Google Certified Fellows, a program that recognizes individuals with deep technical expertise who can translate business requirements into technical solutions using Anthos and Google Cloud.
SADA is proud to be Digital Turbine's trusted advisor and partner on their cloud transformation journey. We've worked collaboratively with their teams to help take their business to the next level while exceeding their business goals,” said Miles Ward, Chief Technology Officer at SADA.
“Our engineering team in Armenia is delighted to collaborate with Digital Turbine. We are actively operating as a global service center, extending support to organizations worldwide as they adopt Google Cloud," stated Syuzanna Azoyan, Director of Operations at SADA Armenia.
"Google Cloud and SADA have been key partners in our ongoing mission to elevate the mobile ecosystem with new technologies and experiences," said Senthil Kumaran, Chief Technology Officer at Digital Turbine. "I am confident that our collaboration will help elevate capabilities that will enable Android app developers to reach more users - and continue to grow."
SADA is a company founded by Armenians living in the US Hovig and Annie Safoian. In 2021 SADA opened a Global Delivery Center (GDC) in Yerevan which is serving the company’s global customers.
SADA’s Google Cloud ecosystem experts specialise in delivering solutions tailored to unique businesses and industries at any stage of their cloud journey. Regional businesses can use most of the opportunity to migrate to the cloud with the support of SADA Armenia and leverage all the advantages of the Google Cloud to accelerate application development, power productivity, and collaboration, and use data to sharpen their competitive edge.