Ուկրաինան հերթական ԱԹՍ-ներով հարձակումն է իրականացրել Մոսկվայի և Բրյանսկի մարզերում․ ՌԴ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գիշերը Մոսկվայի մարզի Վոսկրեսենսկի շրջանում անօդաչու թռչող սարք է ոչնչացվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդում է, որ հարձակումն իրականացվել է Ուկրաինայի կողմից։
«Օգոստոսի 31-ի առավոտյան կանխվել է Կիևի վարչակարգի կողմից ինքնաթիռային տիպի ԱԹՍ-ներով հերթական ահաբեկչական հարձակումը Ռուսաստանի Դաշնության տարածքի օբյեկտների վրա», - նշված է գերատեսչության հաղորդագրությունում։
ՌԴ ՊՆ-ն հավելել է, որ անօդաչուն ոչնչացվել է ՀՕՊ համակարգի կողմից՝ Վոսկրեսենսկի շրջանի տարածքում։
Իր հերթին Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտնել է, որ միջադեպի հետևանքով տուժածներ և ավերածություններ չկան։
Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ օգոստոսի 30-ի երեկոյան ՀՕՊ համակարգերն ինքնաթիռային տիպի երկու ուկրաինական ԱԹՍ են ոչնչացրել Բրյանսկի մարզի տարածքում։

Украина осуществила очередную атаку БПЛА в Московской и Брянской областях: Министерство обороны Российской Федерации
ЕРЕВАН, 31 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Ночью в Воскресенском районе Московской области был уничтожен беспилотный летательный аппарат. Как передает «Арменпресс», Минобороны РФ сообщает, что атаку осуществила Украина.
"Утром 31 августа предотвращена очередная террористическая атака киевского режима с использованием БПЛАавиационного типа на объекты на территории Российской Федерации", - говорится в сообщении ведомства.
В Минобороны РФ добавили, что беспилотник был уничтожен системой ПВО в районе Воскресенска.
В свою очередь мэр Москвы Сергей Собянин заявил, что в результате происшествия пострадавших и повреждений нет.
Ранее в Минобороны России сообщили, что вечером 30 августа системы ПВО уничтожили два украинских БПЛАв Брянской области.