Երևանը հերքում է հրադադարը խախտելու մասին Բաքվի մեղադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել՝ նշելով, թե իբր հայկական ստորաբաժանումները կրակել են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ն այդ մասին տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր օգոստոսի 23-ին ժամը 23։30-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. The Azerbaijani Ministry of Defense has once again falsely accused the Armenian Armed Forces of firing at its outposts across the border, the Armenian Ministry of Defense warned Thursday.
In a statement, the Armenian Ministry of Defense said the Azeri accusation ‘does not correspond to reality.’
“The statement disseminated by the MoD of Azerbaijan that allegedly on August 23, at around 11:30 p.m., units of the Armenian Armed Forces discharged fire against the Azerbaijani combat positions located in the eastern part of the border, does not correspond to reality,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement on social media.