Երևանը հերքում է հրադադարը խախտելու մասին Բաքվի մեղադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել՝ նշելով, թե իբր հայկական ստորաբաժանումները կրակել են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ն այդ մասին տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր օգոստոսի 23-ին ժամը 23։30-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Ереван опровергает обвинения Баку в нарушении режима прекращения огня
ЕРЕВАН, 24 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Министерство обороны Азербайджана в очередной раз распространило дезинформацию, заявив, что якобы армянские подразделения вели огонь в направлении азербайджанских позиций. Об этом «Арменпресс» узнает из сообщения Министерства обороны РА.
"Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы 23 августа около 23:30 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части приграничной зоны, не соответствует действительности", - говорится в сообщении.