Երևանը հերքում է Բաքվի մեղադրանքներն ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակել են սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը, Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել։
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներն օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 10:25-10:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. The Azerbaijani Ministry of Defense has again falsely accused the Armenian Armed Forces of opening fire across the border, the Ministry of Defense warned Monday.
“The statement disseminated by the MoD of Azerbaijan that allegedly on August 21, between 10:25 a.m and 10:30 a.m., the units of the Armenian Armed Forces fired against the Azerbaijani combat outposts located in the eastern part of the border, does not correspond to reality,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement on Facebook.