Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանն այցելել է Ջերմուկ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինն այցելել է Ջերմուկ։ Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը հաղորդագրություն է տարածել՝ հայտնելով, որ դեսպան Քվինը տեղում ծանոթացել է քաղաքի խնդիրներին ու առկա հնարավորություններին։
Նա հանդիպել է համայնքի ղեկավարի և համայնքի ղեկավարի տեղակալի հետ և տեղի գործարարների հետ քննարկել տեղական տնտեսության ու զբոսաշրջության հետ կապված հարցերը։
«Դեսպան Քվինը տպավորված էր գեղեցիկ բնաշխարհով ու բնության գրկում ժամանցի ուշագրավ հնարավորություններով, որոնց շնորհիվ Ջերմուկը հայտնի է որպես սիրված զբոսաշրջային ուղղություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Посол США в Армении посетила Джермук
Посол США в Армении Кристина Куинн посетила Джермук. Как сообщает «Арменпресс», посольство США в Армении распространило сообщение, в котором говорится, что посол Куинн на месте ознакомился с проблемами города и имеющимися возможностями.
Она встретилась с главой общины и заместителем главы общины и обсудила с местными бизнесменами вопросы, связанные с местной экономикой и туризмом.
«Посол Куинн была впечатлена красивой природой и замечательными возможностями для отдыха на природе, благодаря которым Джермук известен как популярный туристический объект», — говорится в сообщении.