Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցել է Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի զոհերի ընտանիքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը ցավակցել է Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի զոհերի ընտանիքներին:
«Խոր ցավով տեղեկացանք Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի մասին, որի հետևանքով կան տասնյակից ավելի զոհեր և վիրավորներ։
Հանուն Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանության և հոգևոր ողջ դասի հղում ենք մեր ցավակցությունները զոհերի ընտանիքներին ու հարազատներին և հայցում Սուրբ Հոգու մխիթարությունը վշտացյալ բոլոր սրտերին։
Աղոթում ենք, որ Բարեգութն Աստված երկնային լուսեղեն Իր օթևաններում հանգստության մեջ ընդունի հոգիները մեր զոհված զավակների։
Մաղթում ենք, որ Ամենազոր Տերը շուտափույթ ապաքինում պարգևի վիրավորներին և բոլոր տուժածներին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է ցավակցական խոսքում:
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Լանջիկ գյուղի մոտակայքում, օգոստոսի 14-ին ժամը 00:30-ի սահմաններում տեղի է ունեցել ավտովթար, ինչի հետևանքով մահացել է 11 քաղաքացի: Կա հինգ՝ ծանր, մեկ՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող տուժած:

Католикос Всех Армян выразил соболезнования семьям погибших в автокатастрофе на трассе Ереван-Гюмри
Католикос Всех Армян Гарегин Второй выразил соболезнования семьям погибших в трагической автокатастрофе на трассе Ереван-Гюмри.
"С глубокой скорбью мы узнали о трагической автокатастрофе, произошедшей на трассе Ереван-Гюмри, в результате которой есть более десятка пострадавших и пострадавших.
От имени Первопрестола Святой Эчмиадзинской Конгрегации и всего духовного сословия мы выражаем наши соболезнования семьям и родственникам погибших и просим утешения Святого Духа для всех скорбящих сердец.
Мы молимся о том, чтобы Добрый Бог принял души наших падших детей с миром в Своих обителях небесного света.
Желаем, чтобы Всемогущий Господь ниспослал раненым и всем пострадавшим скорейшего выздоровления", - говорится в соболезновании, сообщает «Арменпресс».
14 августа около 00:30 на трассе Ереван-Гюмри, близ села Ланджик, произошло ДТП, в результате которого погибли 11 граждан. Пятеро тяжелораненых и один в крайне тяжелом состоянии.