Սևանա լճում հայտնաբերել են Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոյի դին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սևանա լճում հայտնաբերել են Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոյի դին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դիվանագետի մահվան մասին տեղեկությունը «Европейская правда»-ին հաստատել են Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարությունում։
Ըստ Հայաստանի Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության հաղորդագրության՝ օգոստոսի 13-ին, ժամը 20:17-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն էր ստացվել, որ Սևանա լճի 2-րդ հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ջրափրկարարները ափից 25 մ հեռավորության վրա նկատել են քաղաքացու, ով լողալիս անհետացել է։ Ջրափրկարարները լողալով մոտեցել են տվյալ հատված, մոտ 1․5 մ խորությունից դուրս բերել քաղաքացուն և ռետինե մոտորանավակով տեղափոխել ափ: Շտապօգնության աշխատակիցներն արձանագրել են քաղաքացու մահը։

В озере Севан найдено тело временного поверенного в делах Украины в Армении Александра Сенченко
В озере Севан обнаружено тело временного поверенного в делах Украины в Армении Александра Сенченко. Как сообщает «Арменпресс», информацию о смерти дипломата подтвердили "Европейской правде" в Министерстве иностранных дел Украины.
По сообщению спасательной службы МВД Армении, 13 августа в 20:17 в центр управления кризисными ситуациями Гегаркуникского регионального спасательного управления поступила информация о том, что дежурные спасатели на 2-м общественном пляже озера Севан обнаружили гражданина в 25 м от берега, пропавшего во время купания. Спасатели подплыли к указанному месту, вытащили гражданина с глубины около 1,5 м и на моторной лодке доставили его к берегу. Работники скорой помощи зафиксировали смерть гражданина.