Սևանա լճում հայտնաբերել են Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոյի դին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սևանա լճում հայտնաբերել են Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոյի դին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դիվանագետի մահվան մասին տեղեկությունը «Европейская правда»-ին հաստատել են Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարությունում։
Ըստ Հայաստանի Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության հաղորդագրության՝ օգոստոսի 13-ին, ժամը 20:17-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն էր ստացվել, որ Սևանա լճի 2-րդ հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ջրափրկարարները ափից 25 մ հեռավորության վրա նկատել են քաղաքացու, ով լողալիս անհետացել է։ Ջրափրկարարները լողալով մոտեցել են տվյալ հատված, մոտ 1․5 մ խորությունից դուրս բերել քաղաքացուն և ռետինե մոտորանավակով տեղափոխել ափ: Շտապօգնության աշխատակիցներն արձանագրել են քաղաքացու մահը։

Man found dead in Lake Sevan identified as Ukraine’s Charge d'Affaires in Armenia
YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. The man who was found dead in Lake Sevan on August 13 by Armenian rescuers was the Ukrainian Charge d'Affairesin Armenia, according to a report.
European Pravda newspaper reported that the Ukrainian Foreign Ministry has confirmed the victim’s identity as Charge d'AffairesofUkraineinArmeniaOleksandr Senchenko.
Armenian authorities earlier said that the man drowned while swimming in Lake Sevan.
On August 13, the Armenian Rescue Service reported that lifeguards patrolling the 2nd public shore of Lake Sevan lost visual contact with a swimmer who was 25 meters away from the shore. The lifeguards rushed to the section of the lake and recovered the swimmer from a depth of 1,5 meters. The latter was declared dead by ambulance crew.