ՀՀ-ում Իրանի դեսպանությունը ցավակցել է Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի զոհերի հարազատներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում Իրանի դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնել Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ։
«Խորը ցավով տեղեկացանք ավտովթարի հետևանքով Հայաստանի մի խումբ քաղաքացիների զոհվելու և վիրավորվելու մասին։
Ցավակցում ենք զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Հայաստանում Իրանի դեսպանության X-ի (նախկին «Թվիթեր») միկրոբլոգում։
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Լանջիկ գյուղի մոտակայքում, օգոստոսի 14-ին ժամը 00:30-ի սահմաններում տեղի է ունեցել ավտովթար, ինչի հետևանքով մահացել է 11, վիրավորվել 9 քաղաքացի։

Iranian embassy extends condolences to families of minibus-truck collision victims
YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. The Iranian Embassy in Armenia has offered condolences to the families of the victims of the deadly minibus-truck collision in Armenia’s Shirak Province.
“We received with deep pain the news of the deaths and injuries of a group of citizens of Armenia. We extend condolences to the families and friends of those killed, wishing them patience, and speedy recovery to those injured,” the Iranian Embassy posted on social media platform X, formerly known as Twitter.
11 people were killed and nine were injured in a collision between a minibus carrying passengers and a truck in the Shirak Province in the early hours of August 14.