ՀՀ-ում Իրանի դեսպանությունը ցավակցել է Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի զոհերի հարազատներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում Իրանի դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնել Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ։
«Խորը ցավով տեղեկացանք ավտովթարի հետևանքով Հայաստանի մի խումբ քաղաքացիների զոհվելու և վիրավորվելու մասին։
Ցավակցում ենք զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Հայաստանում Իրանի դեսպանության X-ի (նախկին «Թվիթեր») միկրոբլոգում։
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Լանջիկ գյուղի մոտակայքում, օգոստոսի 14-ին ժամը 00:30-ի սահմաններում տեղի է ունեցել ավտովթար, ինչի հետևանքով մահացել է 11, վիրավորվել 9 քաղաքացի։

Посольство Ирана в Армении выразило соболезнования родным и близким погибших в автокатастрофе на трассе Гюмри-Ереван
Посольство Ирана в Армении выразило соболезнования в связи с трагической автокатастрофой, произошедшей в Ширакской области.
"С глубокой скорбью мы узнали о гибели и ранении группы граждан Армении в результате автомобильной аварии.
Выражаем соболезнования родным и близким погибших, желаем им терпения, а пострадавшим скорейшего выздоровления». Как передает «Арменпресс», об этом говорится в сообщении в микроблоге X (бывший «Твиттер») посольства Ирана в Армении, .
14 августа около 00:30 на трассе Ереван-Гюмри, близ села Ланджик, произошло ДТП, в результате которого 11 граждан погибли и 9 получили ранения.