Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակության անդամների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն օգոստոսի 9-ին ընդունել է ԱՄՆ Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ Սարա Արկինին և Դամյան Մերֆիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից, ԱԽ քարտուղարը ողջունել է հանձնաժողովի պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել նման փոխայցելությունները:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչող հարցերի լայն շրջանակ: Արմեն Գրիգորյանը զրուցակիցներին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի կարգավորման շուրջ հայկական կողմի դիրքորոշումը, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը:

Секретарь Совета безопасности Армении принял делегацию Комитета Сената США по международным отношениям
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 9 августа принял сотрудников Комитета Сената США по международным отношениям Сару Аркин и Дамиана Мерфи.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате Совета безопасности РА, секретарь Совета безопасности приветствовал визит членов комитета в Армению и подчеркнул важность таких визитов.
Стороны обсудили широкий спектр вопросов, касающихся региональной и внерегиональной ситуации в области безопасности. Армен Григорян представил гостям гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, позицию армянской стороны по урегулированию нагорно-карабахского вопроса, процесс урегулирования отношений Армения-Азербайджан.