Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թունիսի նորանշանակ վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թունիսի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Ահմադ Ալ-Հաշանիին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Թունիսի Հանրապետության վարչապետի բարձր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Լիահույս եմ, որ հետևողական ջանքերի շնորհիվ մեր երկու երկրների համագործակցությունը որակական նոր մակարդակ կտեղափոխվի, ինչն իր հերթին մեծապես կնպաստի Հայաստանի Հանրապետության և Թունիսի Հանրապետության հարաբերությունների հետագա խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Օգտվելով առիթից` մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Թունիսի բարեկամ ժողովրդին՝ շարունակական առաջընթաց և բարօրություն»:

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Туниса с назначением
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян поздравил премьер-министра Тунисской Республики Ахмеда аль-Хашани с назначением.
Как сообщает «Арменпресс», в поздравлении говорится:
«Ваше Высочество,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на пост премьер-министра Тунисской Республики.
Искренне надеюсь, что благодаря последовательным усилиям сотрудничество наших двух стран перейдет на качественно новый уровень, что в свою очередь в значительной степени будет способствовать дальнейшему углублению и укреплению отношений между Республикой Армения и Тунисской Республикой.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Туниса - дальнейшего прогресса и благополучия».