Երևանում աղբահանության հետ կապված խնդիրը մեմղվել է․ Ավինյանը հանձնարարել է ծառայողական քննություն սկսել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում աղբահանության հետ կապված խնդիրը քաղաքային կառույցների, վարչական շրջանների ու մասնավոր ընկերությունների համատեղ աշխատանքի արդյունքում մեղմվել է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանից, աշխատանքները կազմակերպվել են 24/7 գրաֆիկով, գործընթացին ներգրավվել են ԵԱՍՄ համայնքային հիմնարկի 495 աշխատակից, 31 աղբատար, 4 փոշեկուլ, 22 ջրցան մեքենա:
Փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանձնարարել է սկսել ծառայողական քննություն՝ պատճառները հիմնային հասկանալու և խնդրին հիմնարար լուծումներ տալու նպատակով:

YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS. Deputy Mayor Tigran Avinyan has ordered an internal investigation into the recent poor waste management in Yerevan which has since been mitigated, City Hall announced Monday.
The waste management problem has been mitigated through joint work by city institutions, administrative districts and private companies, according to City Hall.
Nearly 500 employees from the municipal waste management department were involved in the 24/7 work to resolve the issue.
Deputy Mayor Tigran Avinyan has ordered an internal investigation to reveal the reasons of the issue and find fundamental solutions.