Մոսկվայում ԱԹՍ-ն ընկել է բիզնես կենտրոններից մեկի շենքի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երկու անօդաչու թռչող սարքեր վաղ առավոտյան փորձել են հարձակում իրականացնել Մոսկվայում։ Միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան, լուրջ վնասներ չեն պատճառվել։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ТАСС-ը։
ԱԹՍ-ներից մեկի բեկորները հայտնաբերվել են Մոսկվայի Կոմսոմոլսկի պողոտայում։ Երթևեկությունը դադարեցվել է, այնուհետև՝ վերականգնվել։
Իսկ ավելի ուշ հայտնի է դարձել երկրորդ ԱԹՍ-ի մասին, որն ընկել է Մոսկվայի բիզնես կենտրոններից մեկի շենքի վրա։ Շենքի 17-րդ և 18-րդ հարկերում կոտրվել են ապակիները։
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ «օբյեկտները գրոհել փորձող ուկրաինական երկու անօդաչուները ճնշվել են ռադիոէլեկտրոնային պայքարի միջոցներով»։
Մոսկվայի քաղաքապետը հայտարարել է, որ հարձակումը տեղի է ունեցել ժամը 4։00-ի մոտակայքում։ Դեպքի վայրում աշխատում են արտակարգ ծառայությունները և իրավապահ մարմինները։

В Москве БПЛА упал на здание одного из бизнес-центров
Ранним утром 24 июля два беспилотника пытались атаковать Москву. В результате пострадавших нет, серьезных повреждений не причинено. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на ТАСС.
Обломки одного из БПЛА были найдены на Комсомольском проспекте Москвы. Движение было прекращено, затем восстановлено.
Позже стало известно о втором БПЛА, упавшем на здание одного из московских бизнес-центров. Были выбиты окна на 17 и 18 этажах здания.
В Минобороны РФ заявили, что «средства радиоэлектронной борьбы подавили два украинских беспилотника, которые попытались атаковать объекты».
Мэр Москвы сообщил, что нападение произошло около 4 часов утра. На месте работают экстренные службы и правоохранительные органы.