Ղրիմի զորավարժարանում մոլեգնող հրդեհի պատճառով տարհանվում են 4 գյուղերի բնակիչներ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ղրիմի 4 գյուղերի բնակիչներ շուրջ մեկ օրով տարհանվելու են զորավարժարանում բռնկված հրդեհի պատճառով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է Ղրիմի ղեկավարի խորհրդական Օլեգ Կրյուչկովը։
Իր հերթին «Газета» պարբերականը հաղորդում է, որ այրվում է զինամթերքի պահեստ։ Ըստ տեղի բնակիչների՝ հրդեհից 5 կմ շառավղով անդադար պայթյուններ են լսվում։ Ըստ նախնական տվյալների՝ տուժածներ չկան։
«Mash» Telegram ալիքը դեպքի վայրից տեսանյութ է հրապարակել։
Ավելի վաղ Ղրիմի ղեկավար Սերգեյ Ակսյոնովը հայտնել էր, որ Կիրովսկի շրջանի զորավարժարանում բռնկված հրդեհի պատճառով արգելափակվել է «Տավրիդա» մայրուղին։ Լաստանավային անցումը և երկաթուղային տրանսպորտն աշխատում են բնականոն հունով։

Из-за пожара на полигоне в Крыму эвакуированы жители четырех сел
Жителей 4 крымских сел эвакуируют ориентировочно на сутки из-за пожара, вспыхнувшего на полигоне. Как передает «Арменпресс», об этом в своем Telegram-канале сообщил советник главы Крыма Олег Крючков.
В свою очередь, издание «Газета» сообщила, что горит склад боеприпасов. По словам местных жителей, в радиусе 5 км от очага возгорания слышны непрекращающиеся взрывы. По предварительным данным, пострадавших нет.
Telegram-канал «Маш» опубликовал видеоматериал с места происшествия.
Ранее глава Крыма Сергей Аксенов заявил, что трасса «Таврида» перекрыта из-за пожара, вспыхнувшего на полигоне в Кировском районе. Паромная переправа и железнодорожный транспорт работают в штатном режиме.