Մեծ Բրիտանիան 3,3 միլիարդ դոլար կհատկացնի զինամթերքի պաշարների վերականգնման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունը լրացուցիչ 2,5 միլիարդ ֆունտ (3,27 միլիարդ դոլար) կհատկացնի թագավորության պահեստներում զենքի և ռազմամթերքի պաշարների վերականգնման համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասված է գերատեսչության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Ինչպես հայտարարել է Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Բեն Ուոլեսը, հարկավոր է հարմարվել առկա սպառնալիքներին և արդիականացնել սպառազինությունը՝ հաշվի առնելով Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի ծավալած ռազմական գործողությունների դասերը։
Ըստ հաղորդագրության՝ առաջնահերթություն կշարունակեն մնալ ներդրումներն ամենաարդիական պաշտպանական տեխնոլոգիաներում։
Լրացուցիչ ֆինանսավորումն իրականացվում է Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության բյուջեն 5 միլիարդ ֆունտ ստեռլինգով (6,5 միլիարդ դոլար) ավելացնելու հաշվին, որի մասին գարնանը հայտարարել էր վարչապետ Ռիշի Սունակը:

YEREVAN, 18 JULY, ARMENPRESS. Britain's Ministry of Defense will allocate £2.5 billion pounds (3,27 billion dollars) additional investment in their stockpiles and munitions to improve warfighting readiness.
Announcing the decision, British Defense Secretary Ben Wallace said that the UK ‘must adapt and modernise to meet the threats we face, taking in the lessons from President Putin’s unprovoked invasion of Ukraine.’’
Investments in the most modern defense technologies will continue to be a priority, Wallace added.
The recent increased investment of £5 billion (6.5 billion dollars) at the Spring Budget allows the Ministry of Defence to plan ahead, with the Defence budget – for the first time – over £50 billion a year.