Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Ջենինում․ կան զոհեր և վիրավորներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) գիշերն ավիահարվածներ է հասցրել Հորդանան գետի արևմտյան ափին գտնվող Ջենին քաղաքին։ Հարվածներից անմիջապես հետո Իսրայելի ցամաքային ուժերը մտել են Ջենին, որտեղ զինված բախումներ են տեղի ունեցել։ Ըստ ԻՊԲ-ի հաղորդած վերջին տվյալների՝ գործողության ընթացքում 7 ենթադրյալ ահաբեկիչ է սպանվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Jerusalem Post պարբերականը։
Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը հաղորդել է 25 վիրավորի մասին։
ԻՊԲ-ի և Իսրայելի անվտանգության գործակալության հաղորդմամբ՝ Ջենինում և քաղաքի փախստականների ճամբարում «լայնածաված հակաահաբեկչական գործողություններ են իրականցվել»․ թիրախավորվել են պաղեստինյան խմբավորումների կողմից որպես դիտակետ օգտագործվող համատեղ շտաբը, գործակալների հաղորդակցության կենտրոնը և զենքի ու պայթուցիկների պահեստ։
«Համաս» շարժման և «Պաղեստինի իսլամական ջիհադ» շարժման ներկայացուցիչները դատապարտել են Ջենինում տեղի ունեցած արյունահեղությունը։

Израиль в Дженине провел антитеррористическую операцию: есть погибшие и раненые
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) ночью нанесла авиаудары по городу Дженин на западном берегу реки Иордан. Сразу после ударов израильские сухопутные войска вошли в город, где произошли боевые столкновения. По последней информации, предоставленной АОИ, в ходе операции были убиты 7 подозреваемых в терроризме. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на издание «Jerusalem Post».
Минздрав Палестины сообщил о 25 раненых.
По данным АОИ и Агентства безопасности Израиля, в Дженине и городском лагере беженцев «были проведены масштабные антитеррористические операции». Нападению подверглись объединенный штаб, используемый палестинскими группировками в качестве наблюдательного пункта, агентурный узел связи и арсенал оружия и взрывчатых веществ.
Представители движения «Хамас» и движения «Палестинский исламский джихад» осудили кровопролитие в Дженине.