Ավստրալիան Ուկրաինային կտրամադրի գրեթե 74 միլիոն ԱՄՆ դոլարի օգնության հերթական փաթեթը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավստրալիայի վարչապետ Էնթոնի Ալբանիզը հայտարարել է Ուկրաինայի համար 110 միլիոն ավստրալական դոլար (գրեթե 74 միլիոն ԱՄՆ դոլար) գումարի ռազմական աջակցության հերթական փաթեթի մասին: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ավստրալիայի վարչապետի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունը:
Նոր փաթեթը կներառի 70 միավոր ռազմական տեխնիկա, այդ թվում՝ 28 M113 զրահամեքենա, 14 հատուկ նշանակության մեքենա, 28 MAN 40M միջին բեռնատար և 14 կցորդիչ։
Կիևը կստանա նաև 105 մմ տրամաչափի հրետանային արկերի մատակարարումներ։
Բացի այդ, Կանբերան Միավորված ազգերի կազմակերպությանը կտրամադրի 10 միլիոն ավստրալական դոլար՝ Ուկրաինայի մարդասիրական կարիքները բավարարելու համար:
Ալբանիզն ընդգծել է, որ Ավստրալիան կաջակցի Ուկրաինային հաղթանակ տանելու գործում։
Այս վերջին օգնության հետ միասին Ավստրալիայի ընդհանուր օգնությունն Ուկրաինային կկազմի 790 միլիոն ավստրալական դոլար, որից 610 միլիոնն ուղղվել է ռազմական աջակցությանը:

Австралия предоставит Украине очередной пакет помощи в размере почти $ 74 миллионов
Премьер-министр Австралии Энтони Альбанезе объявил об очередном пакете военной помощи Украине в размере 110 миллионов австралийских долларов (почти $ 74 миллиона). «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на пресс-службу премьер-министра Австралии.
Новый пакет содержит 70 единиц военной техники, в том числе 28 бронеавтомобилей M113, 14 автомобилей специального назначения, 28 средних грузовиков MAN 40M и 14 прицепов.
Киев также получит поставки 105-мм артиллерийских снарядов.
Кроме того, Канберра предоставит Организации Объединенных Наций 10 миллионов австралийских долларов для удовлетворения гуманитарных потребностей Украины.
Альбанезе подчеркнул, что Австралия будет поддерживать Украину до достижения победы.
С учетом этой последней помощи общее содействие Австралии Украине составит 790 миллионов австралийских долларов, из которых 610 миллионов были выделены на военную поддержку.