Կուբայի նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել է Փարիզ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կուբայի նախագահ Միգել Դիաս Կանելը Եվրոպայի երկրներ իր շրջագայության ընթացքում պաշտոնական այցով ժամանել է Փարիզ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդվում է Կուբայի նախագահի Twitter-յան էջում։
«Նախագահ Միգել Դիաս Կանել Բերմուդեսը ժամանել է Ֆրանսիա, որտեղ հունիսի 22-ին և 23-ին կմասնակցի Նոր համաշխարհային ֆինանսական դաշնագրի հարցին նվիրված գագաթնաժողովին», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Կարիբյան պետության ղեկավարը միջոցառմանը կմասնակցի որպես «77-ի խումբ + Չինաստան» միավորման նախագահ:
Ավելի վաղ Դիաս Կանելն իր եվրոպական շրջագայության ընթացքում այցելել է Իտալիա, Վատիկան և Սերբիա՝ հանդիպելով երկրների ղեկավարների, ինչպես նաև Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հետ:

Президент Кубы с официальным визитом прибыл в Париж
Президент Кубы Мигель Диас-Канель в рамках турне по европейским странам с официальным визитом прибыл в Париж. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на странице президента Кубы в Twitter.
«Президент Мигель Диас-Канель Бермудес прибыл во Францию, где 22 и 23 июня примет участие в саммите по вопросу нового мирового финансового пакта», - говорится в сообщении.
Глава карибского государства примет участие в мероприятии в качестве председателя объединения «Группа 77 плюс Китай».
Ранее Диас-Канель в рамках своего европейского турне посетил Италию, Ватикан и Сербию, встретившись с лидерами стран, также и с Папой Римским Франциском.