Թուրքիայի ԱԽ նիստում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայիսյան ընտրություններից հետո տեղի ունեցած Թուրքիայի անվտանգության խորհրդի առաջին նիստի ժամանակ, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին:
Նիստում անդրադարձ է կատարվել Սիրիայում, Կոսովոյում և Սուդանում առկա ճգնաժամային իրավիճակներին, ռուս-ուկրաինական ռազմական գործողություններին, սիրիացի փախստականների հարցին և այլն:
Նիստի վերաբերյալ հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Անկարան ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացը և ցանկանում է շուտափույթ խաղաղության պայմանագրի ստորագրում, որը կհանգեցնի երկարաժամկետ խաղաղության և կայունության կովկասյան տարածաշրջանում։

YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. The Armenia-Azerbaijan relations were among the items on the agenda in the first post-election meeting of the Turkish Security Council, state media reports.
The Security Council meeting of Turkey discussed the crises in Syria, Kosovo and Sudan, the Russian-Ukrainian conflict, Syrian refugees and other topics.
Anadolu news agency cited a readout as saying that Ankara welcomes the peace process between Armenia and Azerbaijan and wants a peace treaty to be signed as soon as possible, leading to lasting peace and stability on the Caucasian region.