Վենեսուելայի նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել է Սաուդյան Արաբիա
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն պաշտոնական այցով ժամանել է Սաուդյան Արաբիա։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Վենեսուելայի ղեկավարի գրառումը Twitter-ում:
«Մենք շարունակում ենք մեր միջազգային օրակարգը Սաուդյան Արաբիայում», - գրել է Վենեսուելայի ղեկավարը՝ նաև տեղադրելով Սաուդյան Արաբիայի իշխանությունների հետ իր հանդիպման տեսանյութը:
Ըստ տեսանյութի՝ Նիկոլաս Մադուրոն Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ արքայազն Մուհամմեդ բեն Սալման Ալ Սաուդի և թագավոր Սալման բեն Աբդել Ազիզ Ալ Սաուդի հետ պետք է քննարկի «երկու էներգետիկ տերությունների միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման հարցերը նավթաքիմիայի, գյուղատնտեսության, հաղորդակցության ուղիների և այլ բնագավառներում»:
Մադուրոն Սաուդյան Արաբիա է ժամանել Անկարայից, որտեղ մասնակցել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի պաշտոնակալության արարողությանը:

Президент Венесуэлы прибыл с официальным визитом в Саудовскую Аравию
Президент Венесуэлы Николас Мадуро прибыл с официальным визитом в Саудовскую Аравию. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на пост венесуэльского лидера в Twitter.
«Мы продолжаем нашу международную повестку дня в Саудовской Аравии», - написал венесуэльский лидер, опубликовав также видеозапись своей встречи с властями Саудовской Аравии.
#EnVivo | Continuamos con nuestra Agenda de Trabajo Internacional en Arabia Saudita. https://t.co/fh3kSmuAe1
— Nicolás Maduro (@NicolasMaduro) June 4, 2023
Николас Мадуро обсудит с наследным принцем Саудовской Аравии Мухаммедом бин Салманом Аль Саудом и королем Сальманом бин Абдель Азизом Аль Саудом «вопросы дальнейшего развития отношений двух энергетических держав в нефтехимии, сельском хозяйстве, каналах связи и других областях».
Николас Мадуро прибыл в Саудовскую Аравию из Анкары, где присутствовал на церемонии инаугурации президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.