World Challenge Cup-երը հավաքականի համար հետախուզական մրցաշարեր են. Հակոբ Սերոբյան
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը World Challenge Cup-երը հավաքականի համար հետախուզական մրցաշարեր է համարում:
«Մեզ համար World Challenge Cup-երին մասնակցելը կարևոր էր, որպեսզի տեսնեինք, թե որքան միավոր է Արթուր Դավթյանը հավաքում բազմամարտում, քանի որ աշխարհի առաջնությանը ձգտելու ենք Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճել հենց բազմամարտից: World Challenge Cup-երը հավաքականի համար հետախուզական մրցաշարեր են»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Սերոբյանը:
Մասնագետը մեծ արդյունք է համարում Բուլղարիայում կայացած World Challenge Cup-ում հայ մարմնամարզիկների նվաճած ընդհանուր 4 մեդալը:
Միևնույն ժամանակ, Սերոբյանն ընդգծեց, որ աշխարհի առաջնության արդյունքներով Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու ամենամեծ շանսերն ունի Արթուր Դավթյանը, իսկ մյուս մարզիկների համար դա բարդ կլինի։
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամները 4 մեդալ են նվաճել World Challenge Cup-ում:Բուլղարական Վառնա քաղաքում կայացած World Challenge Cup-ում աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը ոսկե մեդալ է նվաճել հենացատկի վարժությունում և բրոնզե մեդալներ` նժույգ-թափերում ու օղակների վարժությունում: Արթուր Ավետիսյանն էլ ոսկի է նվաճել օղակների վարժությունում:

YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. The head coach of the Armenian national gymnastics team says the World Challenge Cups serve as an “exploratory” tournament for Armenian athletes.
“It was important to participate in the World Challenge Cup to see how much Artur Davtyan will score in the all-around, because at the World Championships we are going to seek to qualify for the Olympic Games in the all-around. The World Challenge Cups are exploratory tournaments for the team,” Head Coach Hakob Serobyan told ARMENPRESS.
He praised the result of his team in the World Challenge Cup in Bulgaria, where Artur Davtyan won 1 gold, 2 bronze, while Artur Avetisyan won 1 gold.
Olympic bronze medalist, World and European Champion Artur Davtyan has most chances of winning a ticket to the Olympic Games with results of the World Championship, Serobyan added.