Իսրայելը հրթիռներ է արձակել Դամասկոսի մերձակայքում գտնվող օբյեկտների վրա. SANA
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի պաշտպանական գերատեսչության աղբյուրը հաղորդել է, որ Իսրայելը գիշերը թիրախավորել է Դամասկոսի մերձակայքում գտնվող մի շարք օբյեկտներ: Սիրիայի բանակի հակաօդային պաշտպանության միջոցները հետ են մղել իսրայելական կողմի հրթիռակոծությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է SANA լրատվական գործակալությունը:
«Կիրակի օրը ժամը 23:45-ի սահմաններում իսրայելական թշնամին հրթիռներով օդային ագրեսիա է իրականացրել օկուպացված սիրիական Գոլանի կողմից՝ թիրախավորելով Դամասկոսի մերձակայքում գտնվող որոշ օբյեկտներ», - հայտնել է SANA-ի ռազմական գերատեսչության աղբյուրը:
Նա հավելել է, որ ՀՕՊ համակարգերը որսացել են հրթիռները և խոցել դրանցից մի քանիսը:
Ըստ աղբյուրի՝ իսրայելական կողմի հարձակման հետևանքով հասցվել է միայն նյութական վնաս:
Իսրայելի իշխանությունները չեն մեկնաբանել Դամասկոսի ուղղությամբ հարվածների մասին հաղորդագրությունները:
Բրիտանիայում տեղակայված «Մարդու իրավունքների սիրիական դիտարանն» իր հերթին հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, որ Իսրայելի թիրախավորած օբյեկտներում գտնվում էին լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման զինյալներ:

Израиль запустил ракеты в направлении объектов, находящихся вблизи Дамаска: SANA
Источник Министерства обороны Сирии сообщил, что ночью Израиль нанес удары по ряду объектов, находящихся вблизи Дамаска. Средства противовоздушной обороны сирийской армии отразили ракетный обстрел израильской стороны. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение информационного агентства SANA.
«Израиль совершил агрессию в 23:45, выпустив ракеты по Дамаску из воздушного пространства над оккупированными Голанскими высотами. Удары были нанесены по нескольким военным позициям в окрестностях столицы», - сообщил источник военного ведомства агентству SANA.
Он добавил, что системы ПВО перехватили ракеты и сбили часть из них.
По словам источника, в результате израильской атаки был нанесен лишь материальный ущерб.
Власти Израиля пока не комментируют сообщения об ударах в направлении Дамаска.
Базирующийся в Великобритании Сирийский центр мониторинга прав человека, в свою очередь, распространил сообщение, в котором говорится, что на объектах, на которые Израиль нанес удары, находятся боевики ливанского движения «Хизбалла».
Сирийский центр мониторинга прав человека отмечает, что это в 2023 году уже 17-е нападение Израиля на сирийскую территорию.