Երևանում ուժեղ քամին վնասներ է հասցրել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայիսի 19-ին, ժամը 17։50-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Աբովյան փողոցում ուժեղ քամու հետևանքով ծառը շրջվել է ավտոմեքենաների վրա՝ վնասելով նաև հարակից շինության պատը:
Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունից: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը:
Պարզվել է, որ Երևանի պետական համալսարանի ավտոկայանատեղիում քամու հետևանքով ծառն արմատախիլ է եղել և ընկել ավտոկայանատեղիի և հարակից շինության բաժանարար պատի վրա. պատը փլուզվել է կայանած «Mitsubishi», «Toyota Corolla» և «Toyota Camry» մակնիշների ավտոմեքենաների վրա:

Сильный ветер в Ереване нанес ущерб
19 мая в 17:50 часов в Национальный центр кризисного управления поступил звонок о том, что на улице Абовяна в Ереване из-за сильного ветра дерево свалилось на автомобили, повредив стену прилегающего здания.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда для проведения специальных работ Спасательной службы МВД РА.
Выяснилось, что в результате ветра на автостоянке Ереванского государственного университета дерево вырвало с корнем, и оно упало на разделительную стену автостоянки и прилегающего здания:стена обрушилась на припаркованные автомобили марок Mitsubishi,Toyota Corollaи Toyota Camry.