Կիևյան կամուրջը բաց է երթևեկության համար
Կիևյան կամրջի անվտանգ շահագործմանն ու ենթակառուցվածքների բարելավմանն ուղղված աշխատանքներն ավարտվել են նախատեսվածից երկու շաբաթ շուտ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել Երևանի քաղաքապետարանը։
Նշվում է, որ ամբողջությամբ նորոգվել են երթևեկելի և հետիոտնային հատվածները, փոխարինվել են դեֆորմացիոն կարերն ու ջրահեռացման համակարգը, իրականացվել են ջրամեկուսացման աշխատանքներ, իսկ լուսավորության մալուխներն անցկացվել են ստորգետնյա եղանակով։
Մինչև տարեվերջ կշարունակվեն կամրջի թռիչքային կամարի և հենարանների վնասված հատվածների ամրացման ու վերականգնման աշխատանքները՝ առանց երթևեկությանը խոչընդոտելու։
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հայտնել է, որ ի սկզբանե նախատեսված էր Կիևյան կամուրջը վերաբացել օգոստոսի 29-ին, սակայն շինարարի հետ համագործակցության արդյունքում հնարավոր է եղել կամուրջը երթևեկության համար բացել նախատեսված ժամկետից երկու շաբաթ շուտ։ Կամուրջը երթևեկության համար բացվել է օգոստոսի 14-ի առավոտից։

Киевский мост в Ереване открыт для движения транспорта
Работы, направленные на обеспечение безопасной эксплуатации Киевского моста в Ереване и улучшение его инфраструктуры, завершены на две недели раньше запланированного срока.
Отмечается, что полностью отремонтированы проезжая и пешеходная части, заменены деформационные швы и дренажная система, проведены гидроизоляционные работы, проложены подземные кабели освещения.
До конца года работы по укреплению и восстановлению поврежденных участков летающей арки и опор моста будут продолжаться без остановки движения транспорта.
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян сообщил, что первоначально открытие Киевского моста было запланировано на 29 августа, но благодаря сотрудничеству со строительной компанией удалось открыть мост для движения на две недели раньше. Мост был открыт для движения утром 14 августа.